Řecké ostrovy

Andros

Andros je nejsevernější ostrov, který leží v souostroví Kyklady. Svou rozlohou patří mezi středně velké ostrovy, na délku měří přibližně 40 kilometrů, na šířku asi 15 kilometrů. Tento ostrov není hojně navštěvovaný turisty, nachází se zde řada míst, která jsou téměř nedotčená lidskou civilizací.

Přesto však má mnoho co nabídnout, neboť patří mezi nejkrásnější Řecké ostrovy. Je zde především nádherná příroda, tradiční vesničky, písečné i kamenité pláže. Ostrov zaujme především tím, že zde roste hojná vegetace, zejména na jihu a jihovýchodě. Není tedy divu, že se zde daří zemědělství.

Zajímavosti z ostrova

Andros je doslova protkán kamennými zídkami, které jsou jen tak nasucho sestaveny z kamenů. Jde o velkou pozoruhodnost, která zaujme na první pohled. Základem této stavby je velká břidlicová tabule, která je obložena menšími břidlicovými kameny. To vše se pravidelně střídá a výsledek je skutečně dokonalý.

Jedna z 99 pláží na ostrově

Jedna z 99 pláží na ostrově

Další zajímavosti Řeckých ostrovů

Hlavní město – Chora

Na tomto ostrově se zaregistrovalo, hned po Pireu, nejvíce nákladních lodí v celém Řecku. V hlavním městě Andros (Chora) sídlí Námořní akademie, která mimo jiné vychovala mnoho vynikajících řeckých rejdařů a námořníků. Ti si, jako důraz díků na řeckém ostrově Andros, zaregistrovali své lodě.

Zjistěte si informace o Skiathosu

Národní muzeum

Kromě akademie je v hlavním městě také Národní muzeum, ve kterém můžete spatřit staré fotografie, modely lodí, předměty pro navigaci a další zajímavosti, které se týkají zejména námořní dopravy. Před Námořní akademií stojí také několikametrová bronzová socha neznámého námořníka, který hledí do moře. Je to velice pěkný pohled, soška se stala symbolem města.

Zřícenina hradu

Poloha ostrova je opravdu velmi severní

Poloha ostrova je opravdu velmi severní

Za vidění stojí také zřícenina benátského hradu, dávný svědek historie a unikát celého ostrova. Hrad byl před mnoha staletími postaven na obranu města. Pozůstatky této stavy se rozléhají na malém ostrůvku, který je spojen s hlavní částí ostrova starověkým bizarním mostem.

Pláže na ostrově Andros – 99

Ostrov vyniká také krásnými plážemi, kterých je na ostrově oficiálně 99. Velmi pozoruhodná je pláž Limanaki, na které stojí malý kostelíček, dále pak Kaminaki, Vlyhada a Pirgos. Tyto pláže nesou název podle benátské věže, která se tyčí nad mořem.

Pro milovníky potápění je vhodné severozápadní pobřeží, speciálně pláže Zorkos, která nabízí ideální podmínky pro vodní sporty. Na východním pobřeží se rozléhá pláž Vitali s pískem a malými bílými oblázky.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Andros
5 100%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy