Řecké ostrovy

Doba letu Řecko

Doba letu z Prahy, Brna nebo Ostravy do Řecka se pohybuje mezi 2 až 3 hodinami. Rozdíly se budou lišit mezi pevninským řeckém i jednotlivými ostrovy stejně tak i mezi dobou letu z Prahy či Ostravy.

Doba letuDélka letuAutem do Řecka • Trasa letu

Doba letu

Abych ukázal jak se celkový čas v letadle liší v závislosti na odletech mezi našimi mezinárodními letišti uvedu příklad s letištěm v krétském Heraklionu.

  • Doba letu z Prahy do Heraklionu = 2 hodiny a 50 minut
  • Doba letu z Brna do Heraklionu = 2 hodiny a 30 minut
  • Doba letu z Ostravy do Heraklionu = 2 hodiny a 35 minut

Délka letu

Délka, kterou Vaše letadlo při letu z Prahy uletí bude dle kalkulátoru vzdáleností 1854 kilometrů vzdušnou čarou. Lehce se tato vzdálenost sice může lišit, bude ale velmi podobná. Vzdálenosti při letech z Brna, Ostravy či Pardubic bude také prakticky totožná +/- 30 km.

Délka i doba letu bude +/- 5 minut stejná jak při letech do Heraklionu tak i Chanie.

Doba letu na Zakynthos

Z vlastní zkušenosti mohu přesně napsat jak dlouho trvá let z Prahy na řecký ostrov Zakynthos. Podrobné informace o průběhu celého letu na a ze Zakynthosu včetně servisu v letadle se dočtete v samostatném článku. Celková doba letu včetně pojíždění byla 2 hodiny a 20 minut.

Autem do Řecka

Přibližná vzdálenost mezi Českou republikou a Řeckými ostrovy je přibližně 2.200 km přímou leteckou trasou. Při jízdě automobilem je tato vzdálenost při vyjetí z Prahy přibližně 2.400 km. Další podrobnosti o letecké přepravě do Řecka. Článek o cestě do Řecka autem najdete také.

Celková doba letu ve vzduchu je vždy velmi podobná a na to jak rychle Vám celá přeprava uteče nemá až takový vliv jako čekání na letadlo při případném zpoždění nebo prodlevy při pojíždění.

Trasa letu

Doba délka letu Praha Kréta


Doba letu Řecko
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy