Řecké ostrovy

Evia

Evia je druhý největší ostrov Řecka a také třetí ve východním Středomoří. Jde o starořecký ostrov Euboja, který se nachází mezi východním pobřežím Řecka a souostroví Sporady. Ostrov Evia je převážně hornatý, s pevninou jej spojuje několik mostů a také trajektová doprava.

Trajektem se na ostrov lze dostat za pouhých 45 minut. Ostrov vábí na své přírodní krásy a také dávnou antickou historii, která se na ostrově výrazně podepsala. Zajímavostí je, že název ostrov dostal podle nymfy Euboea, kterou Poseidon unesl otci a držel ji v zajetí na ostrově. Nymfa se později stala ochránkyní pitné vody kašen a studní, které jsou na ostrově.

Nádherné scenérie ostrova

Ostrov je překrásný zejména pro své neuvěřitelné scenérie, kterým dominují hory v kontrastu s křišťálově modrým mořem. Ostrov Evia přináší potěšení srdci a mysli. Turisty zde čeká odpočinek, který lze strávit na pláži, můžete obdivovat zdejší památky nebo zvolit například aktivní turistiku (zajímavá místa v Řecku).

Ostrov Evia je opravdu obrovský

Ostrov Evia je opravdu obrovský

Existuje mnoho různých aktivit, na které se návštěvníci mohou těšit. Jmenujme například pěší turistiku, vodní sporty, jízdu na koni, horolezectví, jízdu na horském kole a mnoho dalších. Ostrov se dělí na tři části, severní, střední a jižní. Každá z těchto částí má svou inspirující krajinu, bohatou vegetaci a barevné scenérie. Nechybí zajímavá historie a starověká místa.

Kterou pláž rozhodně nevynechat?

Turisty samozřejmě nejvíce zajímají pláže. Těch je na ostrově celá řada. Jednou z nejvýraznějších je patrně pláž Pefki. Jde o dlouhou pláž, která je vybavená slunečníky a lehátky. Na pláži najdete krásný sypký písek, ale také drobné oblázky, které přecházejí ve velké kamínky.

 

Pokračovat na ostrov Telendos

Pláž je od letoviska oddělená širokou promenádou. Zde se odehrává veškerý společenský život. Na své si zde přijdou milovníci nočního života a zábavy. Pár minut pěšky se odtud nachází dvě významné vesničky Asmini a Artemisio. Místní moře je opravdu krásně čisté a teplé, nabízí ideální podmínky pro koupání a potápění.

Vesnička Chronia v severní části ostrova

Vesnička Chronia v severní části ostrova

Ostrov bez turistů

Cestovní ruch na ostrově zatím není příliš vyvinutý, proto se zde nachází minimum turistů. Právě nedotčená krajina a příroda v kombinaci s klidným místem láká milovníky ničím nerušené dovolené. Poblíž hlavního města si můžete prohlédnout zajímavé archeologické muzeum řeckého folklóru a tradiční řecké vykopávky s ruinami amfiteátru.

Za vidění také stojí historické město Eretria, které se nachází na jihozápadě ostrova. Z místního přístavu se lze snadno dostat do blízkých Athén. Můžete si pročíst informace o počasí na ostrově Evia.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Evia
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy