Řecké ostrovy

Grécko

Grécke ostrovy

Grécky ostrov Santorini je ostrov plný romantiky, histórie a gastronómie. Po celom Santorini nájdete rozosiate typické, k zemi učupené biele domčeky s modrými okenicami a strechami, farebné pláže, okrem čiernych tu nájdete i pláže s červeným alebo bielym pieskom, väčšie mestá, ale i dedinky, kde akoby zastal čas.

Napríklad za pozornosť stojí dedina Oia, kde sa môžete motať v bludiskách vytvorených z úzkych kamenných uličiek s príjemnou atmosférou a s množstvom taverien na malebných námestiach, kde by bolo hriechom neochutnať fantastické vína, ktoré majú vďaka tunajšej vulkanickej pôde osobitú chuť a samozrejme i bezkonkurenčnú grécku kuchyňu. Sveta žiť!

Informácie o Grécku

 

Letoviska

Na letoviskách Kamari a Perissa si môžete odpočinúť a poleňošiť na príjemných plážach s nezvyčajným čiernym pieskom, ktorý tak vytvára nečakaný kontrast s morom a romantické západy slnka, kedy sa na plážach rozhostí ticho a pohoda a jediným zvukom bude spev vtákov a nárazy vĺn do lodiek kotviacich pri brehu, určite ocenia nielen novomanželia počas svojich medových týždňov.

Hlavné mesto

Do hlavného mesta Fira, ktoré sa nachádza v severnej časti ostrova vedie z prístavu Skala kľukatá cestička vytvorená z 587 schodov a vy môžete túto trasu absolvovať pomocou lanovky, čo však nieje práve najromantickejšie. Oveľa lepšie je prenajať si somárika, ktorý cestu dobre pozná a nemá problém vyviezť vás až hore.

Po výstupe sa pred vami otvorí krásna panoráma mesta. Všade uvidíte slávne biele a pastelové domčeky popretkávané modrými kupolami kostolov, veľa zelene a kvetov a vy budete mať pocit, že ste sa ocitli v rozprávke.

Čarovná dovolenka

Na Santorini nájdete všetko, čo potrebujete, ak hľadáte krásne a romantické miesta. Ceny sa v jednotlivých častiach ostrova výrazne líšia a je len na vás, či sa ubytujete v hriešne drahých luxusných apartmánoch alebo zvolíte menšie hostelíky, prípadne kempy, ktoré majú výborný servis a organizáciu. Nič vám tu nebude brániť, aby ste si užili naozaj magickú dovolenku.


Grécko
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy