Řecké ostrovy

Ceny v Grécku

Ceny sa v každej krajine líšia. Niekde je veľmi draho, inde zasa veľmi lacno. Závisí to však od politiky štátu. V Grécku je táto situácia považovaná za úplne normálnu – ani draho, ani lacno. Aby ste mali pred dovolenkou v Grécku ako taký cenový prehľad, rozpíšeme sem tie najpotrebnejšie veci, ktoré potrebuje každý človek a v Grécku si to budete musieť kúpiť.

Pitie a nápoje

Čo Grécko vystihuje najviac, je asi teplo. A preto začneme od pitného režimu. V stánkoch pri pláži nájdete aj pivo, čo je na také ostré slnko dosť nebezpečné, najmä pre človeka, ktorý nie je zvyknutý na takéto vysoké teploty.

Ale čo sa dá robiť, pivo si tu kúpite od 0,50 € do 1 €, podľa toho, či si pivo kúpite v stánku alebo v nejakej reštaurácii na úrovni. Ak sa rozhodnete uhasiť smäd obyčajnou minerálkou, tú zoženiete za 0,50 €. Kto je závislý na Coca-Cole, tu si ju asi odpustí, nakoľko ho 1,5 L vyjde okolo 2 €.

Ostatné

Pre ženy, ale aj pre mužov je tu kozmetika. Väčšina žien cestuje do Grécka za nádherným sfarbením pokožky. Nemajte obavy! Gréci mysleli aj na ženy a preto tu kúpite aj opaľovacie krémy či mlieka. Tie kúpite od 6 € vyššie, ale vyše 10 € by ste za opaľovací krém minúť nemali.

Taktiež tu nájdete zubné pasty, ktoré idú od 2 € alebo šampóny na vlasy, ktoré Vás nebudú stáť viac ako 5 €. Ak sa nájde niekto taký, na koho sa veľmi lepí bodavý hmyz, siahnite po repelente, ktorý tu stojí 3-5 €.

Požičanie auta alebo motorky

Ak máte záujem prepravovať sa po Grécku inak ako pešo, je tu pre Vás malá pomoc. Môžete si tu na celý deň prenajať auto, či skúter. Na Slovensku to vo väčšine prípadov funguje tak, že Vám auto prenajmú za cenu kilometrov, koľko spravíte alebo sa účtuje cena podľa času, napr. 30 €/hod.

V Grécku máte istotu, že ak zaplatíte ich čiastku, auto Vám zostáva po celý deň bez akýchkoľvek navýšení, či úrokov. Za auto na deň tu dáte 40-50 € a motorka, čo je rýchlejšia a zaujímavejšia možnosť, Vás na celý deň bude stáť len 20 €.

Grécko je krásna krajina a preto by bola veľká škoda ho aspoň raz nenavštíviť. Tak ako sme spomínali na začiatku, niekde sú ceny vysoké, inde zasa nízke, ale Grécko je akurát medzi. Grécko má veľmi vysokú cenu už len na základe toho, aké výhľady, moria a aj históriu nám ponúka, ale čo sa týka jedla alebo drogérie, veríme tomu, že na dovolenke v Grécku aj ušetríte.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Ceny v Grécku
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy