Řecké ostrovy

Ceny potravín v Grécku

Grécko sa vyznačuje svojou kvalitou a tejto kvalite sú primerané aj ceny. Čo sa týka potravín, kúpite tu rovnaké veci ako aj na Slovensku (pečivo, ovocie, drogériu), no za vyššie ceny. V Grécku Vás čaká chutnejšie a čerstvejšie pečivo, veľký výber najrôznejších druhov potravín a drogérie alebo čerstvé mäsité výrobky.

Kvalite a čerstvost

Gréci si dávajú veľmi záležať na kvalite a čerstvosti, preto nemáte šancu stretnúť sa s pokazenou potravinou alebo potravinami, ktoré sú čo i len deň po záručnej dobe. V tejto veci sú Gréci veľmi precízni. V Grécku nájdete aj mnoho stánkov, ktoré ponúkajú potraviny a tie sú väčšinou otvorené aj po polnoci, čo je veľmi veľkou výhodou najmä pre predávajúcich. V takýchto stánkoch nájdete nielen potraviny, ale aj noviny, cigarety alebo telefónne karty. Samozrejme, nakoľko je Grécko veľmi vyspelá krajina, v stánkoch nájdete aj tablety od bolesti.

Ceny potravín

Čo sa týka konkrétnych cien. Napríklad, také

  • mlieko Vás vyjde v Grécku zhruba okolo tých 1,60 €
  • Obyčajné biele jogurty idú po cca 0,90 €
  • ovocie sa pohybuje od tých 0,50 € až 1,50 €/1 kg
  • zelenina je zasa o niečo drahšia ako ovocie, ale nie je to nič strašné… Tá sa pohybuje od 1,50 € vyššie.

Ale je to lepšie ako mäsité výrobky. S nimi pod 10,00 € nepočítajte. Zhruba sa pohybujú okolo 12,00 € až 15,00 € podľa toho, o aký druh mäsa presne ide. Dobrá správa je, že v reštauráciách berú ohľad na to, že mäso je drahšie a preto Vás v reštaurácii bude stáť o niečo menej. Tak ako sa vraví: „Cena je vždy primeraná kvalite“, je tu viacnásobne platné… Čerstvé, kvalitné a starostlivo vyrábané pečivo kúpite za približne 2,00 €. Ale zato budete mať v ústach neopísateľnú kvalitnú chuť!

V rýchlych občerstveniach (tzv. Fast Foodoch) Vás porcia jedla bude stáť +/- 6,00 €. Káva alebo cappucino vychádza na zhruba 2,20 €. Zasa minerálne vody zoženiete za smiešnych 0,50 €.

Vraví sa, že na grécku kvalitu nemá nič. Preto je úplne prirodzené, že si ľudia a majitelia malých podnikov dvihnú ceny. V Grécku sa Vám napríklad nemôže stať to, že nájdete niekde na pečive pleseň alebo hnilobu na ovocí. Ľudia v Grécku si to vážia a preto na cenu vôbec nepozerajú.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Ceny potravín v Grécku
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy