Řecké ostrovy

Dopady imigrácie na Grécko

Žijeme v dobe, kedy je migrácia najbežnejším a najčastejším problémom Európy. A pod tento problém spadá aj Grécko. Momentálne má Grécko až také problémy s migráciou, že žiada Európsku úniu, aby mu poskytla viac pomoci na riešenie tohto problému.

Zároveň však odkazuje, že ak sa pomoci nedočká, vyše 300 000 ilegálnych prisťahovalcov pošle do iných štátov Európy. Spravia to tak, že im vrátia cestovné doklady a bude na nich, kam presne pôjdu.

Utečeneckom vlna

Grécko čelí v posledných rokoch veľkej utečeneckej vlne podobne ako Taliansko a preto problém rieši drsnejšie ako inokedy. V priebehu roka sa počet prisťahovalcov, ktorí prichádzajú do Grécka cez Egejské more, viac ako strojnásobil, čo je horšie ako zle, pretože centrá, ktoré majú určené pre prisťahovalcov, obsahujú miesta len pre stovky ľudí a nie tisíce.

Počty

V roku 2004 bol počet prisťahovalcov oveľa menší ako v súčasnosti. Vtedy ich tam bolo presne 891 000. Veľkú časť z nich tvorili Albánci. Taktiež si Grécko stanovilo prísnejšie tresty presne kvôli takýmto problémom, veľmi to nepomohlo. Už v minulosti s nimi boli problémy, nakoľko tí, ktorí chceli ísť do Talianska, nemali inú možnosť než vydať sa cez Grécko. Ale väčšina z nich už ďalej nešla a zostala v Grécku.

V roku 2015 Nikos Kotzias pre grécku televíziu na tento problém povedal len jedno: „Ak padne Grécko, zaplavia Európu imigranti a islamisti.“ Kotzias v tejto jednej vete opísal momentálnu situáciu a aj to, že ak Európa Grécku s týmto problémom nepomôže, len si prihorší, nakoľko bude čeliť tejto situácii nielen Grécko, ale celá Európa.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Dopady imigrácie na Grécko
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy