Řecké ostrovy

Grécko: ostrov Karphatos

Karpathos je ostrov, ktorý leží priamo medzi ostrovmi Kréta Rhodos. Má hornaté vnútrozemie, kde najvyšší vrch dosahuje výšku až 1 214 m. Pigádia je prístav a zároveň hlavné mesto ostrova Karpathos. Neďaleko je malé mesto Menetes, ktoré má veľmi vzdialenú históriu. Preto veľa ľudí popisuje toto miesto ako návrat do minulosti.

Ženy tu pečú chlieb po starom a to v pôvodných peciach, ktoré sa dodnes oddávna využívajú a taktiež sa venujú aj iným ručným prácam, napríklad mletiu obilia. Muži tu zasa majú na starosti najmä hudbu, čo súvisí so zábavou, ktorá na tomto ostrove vôbec nechýba.

Najlepšie pláže

Na Karpathose zažijete veľmi príjemnú dovolenku z dôvodu piesočnatých pláží, ktoré tvorí vo väčšine prípadov hrubý piesok. Vrelo odporúčame pláž Apella. Je to jedna z najkrajších pláží nielen ostrova Karpathos. Jej prostredie pripomína Karibik a práve to robí dovolenku takú jedinečnú. Podobné, no nie až také výnimočné, sú pláže AchataAgios Nicolaos.

Pláže, ktoré sa nachádzajú na juhu ponúkajú ľuďom mnoho adrenalínových aktivít, medzi ktoré sa radí aj windsurfing a preto sa tu konajú aj všelijaké majstrovstvá či súťaže. Na pláži Vatha si dokonca môžete zapožičať kompletnú výbavu, či už pre windsurfing alebo iné športy a to pre rôzne úrovne skúseností.

Kde kúpiť lacné zájazdy?

Chcete sa dostať sa na ostrov bezpečne, rýchlo a lacno? A kto by nechcel? Internetová stránka ponúka rôzne zájazdy kamkoľvek, nielen na Karpathos. Na tejto stránke Vás čakajú mnohé informácie o danej lokalite a taktiež aj hodnotenia od ľudí, ktorí už danú krajinu navštívili. Takúto možnosť proste musíte využiť!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Grécko: ostrov Karphatos
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy