Řecké ostrovy

Grécko: ostrov Kefalonia

Kefalónia je najväčší ostrov z Iónskeho mora. Nakoľko tento ostrov leží v tektonickom pásme, ktoré je aktívne, vyskytne sa tu niekoľko zemetrasení za rok. Zemetrasenie, ktoré sem dorazilo v roku 1953, tu všetko zničilo.

Jediné, čo vtedy na Kefalónii zostalo, bolo malé mestečko Fiscardo. Keďže bolo zničené úplne všetko, historické pamiatky tu budete márne hľadať. Ale nemajte obavy! Budete tu mať príležitosti, ktoré to všetko vynahradia.

Príroda na prvom mieste

Väčšina ľudí nazýva Kefalóniu ako taký „mix prírody“, pretože na jednej strane ostrova nájdete piesočnatú pláž, na opačnej strane zasa lesy a pohoria. Je už len na vás, akým smerom sa budete uberať. Ak máte v úmysle cestovať do Kefalónie za romantikou, odporúčame vám navštíviť Myrtos, kde sa vaše plány naplnia.

Charakter ostrova

Grécko sa vyznačuje tým, že jeho obyvatelia sú dobrosrdeční, o čom svedčí aj to, že tu nikoho nenájdete nahnevaného či so skleslou náladou a Kefalónia nie je výnimkou.

Gréci dokonca ani nekradnú a všetky, ale naozaj všetky problémy, ktoré ich trápia, riešia s úsmevom. Ale, samozrejme, pozor si dávať treba, nakoľko tu nie sú len Gréci, ale aj turisti zo všelijakých kútov sveta a nikdy neviete, v akej situácii sa práve vy môžete ocitnúť.

Ostrov Kefalonia s CK

Veríme tomu, že v Grécku na vás nástrahy číhať nebudú a už vôbec nie vtedy, ak sa rozhodnete cestovať prostredníctvom cestovnej kancelárie ktorá Vám neponúka len jazdy, ale taktiež aj výber tých najlepšie hodnotených miest a články, ktoré obsahujú zaujímavosti o konkrétnej lokalite nielen Grécka, ale aj celého sveta.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Grécko: ostrov Kefalonia
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy