Řecké ostrovy

Grécko – ostrov Korfu

Korfu sa radí medzi Iónske ostrovy grécka. Nachádza sa medzi Jadranským a Iónskym morom. Korfu svojou rozlohou zaberá 613 km² plochy a obýva ho približne 107 879 gréckych obyvateľov. Hlavným mestom ostrova je Korfu (Kerkyra), kde tu žije zhruba 40 000 ľudí. Korfu je významné pestovaním a zároveň predajom olív a trpasličích pomarančov a to sú pre obyvateľov Korfu najlepšie zdroje výnosov.

Tak ako každý grécky ostrov, aj tento sa pýši svojimi nádhernými plážami, ktorých nie je vôbec málo, práve naopak. Niekde nájdete štrkové, inde zasa piesočné, záleží od polohy. More je, samozrejme, čisté, priehľadné s nádhernými vlnami.

Pri ktorejkoľvek pláži vždy nájdete stánky s občerstvením. Na týchto plážach si môžete vychutnať nádherný západ a východ slnka, na ktorý nikdy nezabudnete.

Prenájom auta na Korfu

Po Korfu sa môžete pohybovať všeličím, čo sa tu dá prenajať. Ak sa rozhodnete prenajať si auto, nemajte obavy, skoro všetky sú klimatizované. Ľudia, ktorí hodnotia Korfu, väčšinou spomenú aj dopravu a ich názor je, že auto je síce dobré, ale nie je nič lepšie po takejto horúčave ako skúter.

Tu nemusíte pozerať na to, či má klímu alebo nie, a dokonca je prenájom skútra lacnejší, než prenájom auta. Na skútri proste zažijete pocit slobody a príjemný osviežujúci vietor zasa čo na aute z klímy môžete aj nachladnúť.

Letisko na Korfu

Veľa ľudí zhodnotilo aj cestu a musíme Vám povedať, že pre odvážlivcov to bolo niečo, čo im vháňalo adrenalín do žíl, ale pre citlivých a bojazlivých ľudí to nebolo nič príjemné. Hovoríme teraz o pristávaní, nakoľko je Korfu jedna z najmenších pristávacích dráh v Európe. Tu môžete mať pocit, ba až strach, že sa na tú malú dráhu nezmestíte alebo netrafíte.

Ale nemajte obavy! S cestovnou kanceláriou Vám bude cestu a aj pristávanie spríjemňovať priateľský personál. Stačí si len vybrať, akým lietadlom, kedy a odkiaľ chcete letieť a hotovo. O ostatné sa už postarajú profesionálni zamestnanci cestovnej kancelárie.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Grécko – ostrov Korfu
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy