Řecké ostrovy

Počasie na Kréte

O Grécku je známe, že nízke teploty sa tu nevyskytujú veľmi často a už vôbec nie na Kréte. Tá je najmä počas leta veľmi horúca a tým pádom aj suchá, kde to zasa v zime sa tu môžu vyskytnúť zrážky, ktoré ale nie sú snehové, nakoľko v Grécku najnižšia teplota nikdy neklesá pod 10 °C. Je to jeden z najnavštevovanejších ostrovov Grécka a to hlavne z toho dôvodu, že Kréta je tu najslnečnejším ostrovom.

Najchladnejší = December

Príjemne teplé ovzdušie tu na vás čaká celý rok, až na december, ktorý je zo všetkých najchladnejší, ale tak či tak príjemný. Ovzdušie teplotou pripomínajúce jar tu panuje už na prelome januára a februára. Vo veľmi častých prípadoch tu leto začína hneď v marci, kedy teploty dosahujú asi 25 °C. Preto je možné navštíviť tento ostrov kedykoľvek počas roka. V júli a auguste tu nájdete mnoho ľudí, väčšina z nich budú ženy a to z dôvodu sfarbenia pokožky. Celkovo väčšina ľudí tam chodí v týchto mesiacoch práve preto, aby sa opálili.

Júl a August až 39 °C

Keďže tu vtedy vládne až veľmi silné slnko a teploty tesne pod 39 °C, nie je to vhodné pre hocikoho a, samozrejme, každý, kto sa tu chce v tomto období opáliť, ale na druhej strane nechce skončiť v nemocnici, by si mal zaobstarať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom a klobúk. Taktiež by vám v cestovnej taške nemali chýbať kvalitné slnečné okuliare, ktoré chránia zrak pred škodlivým UV žiarením. Tieto dva mesiace sú, čo sa týka teploty, najextrémnejšie.

Ľudia si na Kréte veľmi obľúbili mesiace ako sú október a november, kedy si nemusíte brať bundu, ale zasa ani nemáte pocit, že by ste sa najradšej aj z kože vyzliekli. Ovzdušie je akurát a ľudia sa v týchto mesiacoch cítia príjemne a spokojne.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Počasie na Kréte
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy