Řecké ostrovy

Počasie na Lefkade

Na ostrove Lefkada je v lete príjemne teplo a slnečno, v zime je zasa chladnejšie, no nakoľko je to Grécko, nič hrozné. V tomto článku si podrobne rozoberieme teplotu ovzdušia na Lefkade mesiac po mesiaci.

Zima – počasie

 • Január – V Grécku je známe to, že teplota ovzdušia NIKDY neklesne pod 11 °C a keďže sa Lefkada nachádza v Grécku, tak to platí aj pre toto územie. Preto sa januárová teplota pohybuje okolo 12°C, čo je najchladnejší mesiac v Grécku.
 • Február – február na Lefkade pociťujete tak, ako na Slovensku apríl/máj, čo znamená, že ovzdušie tam má hodnotu zhruba 14 °C. Február si pochvaľujú tí, ktorým prekážajú príliš nízke a príliš vysoké teploty. Je tu vtedy tak akurát.
 • Marec – na Slovensku sa na Veľkú noc obliekame ešte do vetroviek a kabátov, no v tomto mesiaci sa na Lefkade začína leto. Teplota tu v tomto čase dosahuje krásnych 16 °C!

Jar – počasie

 • Apríl18°C sa na apríl pre nás zdá ako prehnane vysoká teplota, ale pre obyvateľov Lefkady je to úplne normálne a preto sa v tomto mesiaci najviac oplatí ísť na dovolenku alebo menší výlet práve sem.
 • Máj – na prelome apríla a mája sa teploty vedia vyšplhať až na neuveriteľných 20°C, ale v máji, najmä koncom mája, teplota krásne stúpa až na ohromných 25 °C.
 • Jún – júnová teplota sa od našej líši iba o pár desatín, čo znamená, že na Lefkade tu majú vtedy pekných 28°C. Tento mesiac, čo sa týka teploty, najviac vyhovuje ľuďom, ktorí sem prídu za adrenalínovými športmi, kde sa môžu hneď na pláži aj otužiť.

Leto – počasie

 • Júl – júl je predposledným mesiacom v roku, ktorý dosahuje druhú najvyššiu teplotu na tomto ostrove. Tu už odporúčame kúpiť si, alebo ak máte, tak určite si so sebou, vziať nejaký slamený klobúk, pretože hrozí úpal. Samozrejme, je potrebné dávať si pozor, nakoľko 28 °C je pre niekoho až nebezpečná teplota.
 • August – obyvatelia Grécka, aj napriek tomu, že si za tú dobu, čo tu žijú, zvykli, považujú tento mesiac za najextrémnejší a to hlavne zo zdravotného hľadiska niektorých jedincov. Vyše 30°C pre niekoho fakt nie je nič príjemné, čiže to netreba brať na ľahkú váhu a zbytočne hazardovať, veď predsa, zdravie je len jedno, takže ak viete, že vysoké teploty neznesiete, neriskujte!
 • September – v septembri čaká ľudí vo väčšine prípadov náhly pokles teploty a to približne na júnovú. V tomto mesiaci máte ešte poslednú šancu využiť jedno z najpríjemnejších teplôt a prísť si sem trošku odpočinúť, odreagovať sa.

Jeseň – počasie

 • Október – október je podľa štúdií jediný mesiac, v ktorom sa teplota ovzdušia rovná teplote mora. °C tu dosiahnu výšku zhruba 22, čo je príjemná voda v príjemnom prostredí. Žiaden chlad…
 • November – rovnako vysoká teplota ako v apríli, ale tak či tak, neodradí to návštevníkov, pretože zima určite nehrozí.
 • December – v decembri je potrebné počítať s nižšími teplotami, nakoľko je to druhý najchladnejší mesiac v kalendárnom roku. Ovzdušie je chladnejšie ako voda, ktoré tu dosahuje zhruba 14 °C a voda príjemných 17 °C.

Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Počasie na Lefkade
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy