Řecké ostrovy

Mapa gréckych ostrovov

Grécke ostrovy sú výnimočné tým, že je na nich veľmi teplo, obsahujú nádherné pláže pre turistov a niektoré z nich ako napríklad Kréta je pokrytá horninami. Aj keď je v mestách rušno, práve ostrovy ponúkajú ľuďom oddych v krásnej prírode a čo je ešte zaujímavejšie, každý grécky ostrov je iný. Ľudia preto môžu navštíviť Grécko aj viackrát a to ich veľmi láka.

Polohopis Grécka

Grécko obsahuje mnoho významných pláží, na ktorých je aj v zime teplo. Či už sa vyberiete na juh, sever alebo západ Grécka, zimu tu rozhodne nepocítite ani v tých najchladnejších obdobiach! Najviac teplých ostrovov sa v Grécku nachádza väčšinou na západe, ku ktorým iste patria ostrovy Korfu, Kefalónia a Zakynthos, ktoré sú zároveň jedny z najmenších ostrovov Grécka.

V južnej časti Grécka sa nachádzajú Atény, ktoré sú veľmi pekným a najmä historickým miestom. Na juhovýchode nájdete najnavštevovanejší a zároveň najväčší ostrov Grécka – ostrov Kréta. K juhovýchodnej časti spadajú aj o niečo menšie ostrovy ako Kréta a sú to Kos a Rhodos. Grécko vám v akejkoľvek časti ponúka nádhernú prírodu, pláže a zaujímavosti, pri ktorých si dokážete príjemne oddýchnuť.

Ak sa rozhodnete pre cestu, vrelo Vám odporúčame jazdiť prostredníctvom cestovnej kancelárie, pri ktorej nebudete mať zážitok len z dovolenky, ale aj z cesty. Zájazd prostredníctvom CK napríklad priamo do Korfu, konkrétne na Aquis Sandy Beach, Vám ponúka miesto odletu priamo z Viedne.

Cena sa pohybuje od tých 300 eur a záloha je 55 eur. Tento zájazd má vo svojom profile na stránke CK aj hodnotenia ľudí, ktorí už cestu do Korfu absolvovali a to hodnotenie momentálne obsahuje štyri hviezdičky, čo je dôkaz, že ľuďom sa cesta páčila a hodnotia ju kvalitne.

Mapa online

Poloha Grécka

poloha Grécka aneb kde leží


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Mapa gréckych ostrovov
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy