Řecké ostrovy

Grécko: ostrov Naxos

Tento ostrov sa konkrétne nachádza v Egejskom mori. Jeho história je veľmi podrobne rozvinutá. Dejiny vravia, že prví obyvatelia ostrova boli Károvia, nakoľko podľa všetkého medzi ne patril aj kráľ ostrova, Naxos, podľa ktorého je ostrov dodnes pomenovaný.

Najväčší ostrov v Kyklade

Dnes je tento ostrov najväčší spomedzi všetkých ostrovov v Kyklade. Ostrov má 19 000 obyvateľov, čo je na ostrov veľmi pekné číslo. Na ostrove sa nachádza vrch, ktorý dostal pomenovanie po vládcovi bohov, Zeus a ktorý dosahuje výšku 1 001 m.n.m. Je to najväčší bod Kyklad.

Pestuje sa tu zelenina a to je pre Naxos veľkým zdrojom príjmov. Medzi ľuďmi tu prevláda ľudová hudba.
V centre hlavného mesta Chora nájdete hrad, ktorý tomuto mestu dominuje. Pozornosť budete určite venovať aj bráne Portara, ktorá nesmie chýbať pri vytváraní gréckej atmosféry.

Ak by ste mali záujem vidieť viac pamiatok, môžete tu navštíviť múzeá, ktoré ponúkajú skutočne zaujímavé prednášky o histórii ostrova, čo znamená, že si odtiaľ odnesiete nielen zážitky, ale aj veľa poznatkov.

Relaxácie na Naxosu

Oddýchnuť si môžete ísť do kaviarne, reštaurácie či obchodov so suvenírmi, ktoré má tento ostrov a najmä hlavné mesto na každom rohu. Na tomto ostrove veľakrát ponúkajú ochutnávky, ktoré sú priam vynikajúce.

Môžete si vybrať z rôznych syrov, čerstvého ovocia a zeleniny alebo likérov, ktorých pôvod je priamo z ostrova Naxos. Z obchodov, ktoré ponúkajú suveníry, si môžete kúpiť vo väčšine prípadov ručne vyrábané, ale zato prekrásne veci typické pre Grécko (šperky, keramika).

Na ostrov Naxos sa dostanete ľahko a cestovné kancelárie Vás väčšinou prepravia priamo do hlavného mesta. Ale ak to chcete mať ešte ľahšie a to bez akýchkoľvek stresových situácií či cestovných horúčok, odporúčame Vám využiť cestovnú kanceláriu, vďaka ktorej bude Vaša dovolenka ešte väčším zážitkom!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Grécko: ostrov Naxos
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy