Řecké ostrovy

Počasie Grécko

Grécko sa vyznačuje najmä svojim stálym teplom, preto ho navštevuje veľký počet ľudí. Teplota za celý rok sa pohybuje približne okolo 25 °C. S mínusovými teplotami sa v Grécku vôbec nestretnete ani napríklad vo februári.

Opäť medzi výhody, ktoré Grécko má a ponúka a je ich viac ako dosť, patria aj zrážky, ktoré sú dobré v tom, že v lete nespadne ani kvapka. V zimných mesiacoch ich je viac, ale to nijako neuberá z kvality gréckej prírody. Ak by sme to mali viac rozoberať a rozpísať po mesiacoch, výsledok by bol asi taký:

Mesačné maximá a minimá

Január Február Marec April Máj Jún Júl August September Október November December
Najvyššie teploty °C 13 14 17 20 25 30 33 34 29 24 19 15
Minimálnej teploty °C 7 7 9 12 16 21 24 24 20 16 12 9
 • Január – v januári je priemerná teplota 9,3 °C, čo je veľmi vysoká teplota na takýto zimný mesiac a najmä oproti Slovensku. Minimálna januárová teplota je taktiež teplejšia ako u nás a tá je 6,5°C, nakoľko maximálna teplota v januári nemá problém dosiahnuť až 13 °C.
 • Február – vo februári je o niečo teplejšie ako v januári a preto tu priemerná teplota stúpa na 9,8 °C. Najnižšia februárová teplota je len o 3 °C menšia ako priemerná a maximálna sa až tak veľmi oproti januárovej nelíši.
 • Marec – Tento mesiac je o niečo slnečnejší a teplejší ako predošlé. Priemerná teplota je skoro na úrovni januárovej maximálnej, čo je zhruba 12 °C. Najvyššia teplota, ktorú môžete v marci pocítiť, je už nad 15 °C.
 • Apríl – Mesiac apríl sa radí medzi prvý z teplých mesiacov vhodných na dovolenky. Ak denná teplota je väčšia alebo sa rovná 20 °C, je to vhodná teplota na prvé výlety, č na apríl platí. Najvyššia teplota dosahuje rovných 20°C a najnižšia 16°C, čo je považované za najpríjemnejšie obdobie, pretože nie je ani zima, či horúco, ale je práve akurát.
 • Máj – v máji teplota dosahuje až 30 °C, čo je krásna jarná teplota a väčšina cestovateľov ju práve v tento mesiac využíva a preto ich tam práve v máji nájdete najviac.
 • Jún – veľmi sa od mája nelíši, teploty sa menia len po pár desatinách stupňov °C. Jediný rozdiel je, že v tieni teplota dosahuje májové teploty na slnku.
 • Júl – je najteplejší zo všetkých mesiacov. V júli tu teplota presahuje 35 °C, čo je veľmi vhodné pre ľudí, ktorí sem prídu plávať. Voda ich príjemne osvieži a zároveň sa potom z dovolenky vracajú s nádherným sfarbením pokožky.
 • August – tento mesiac sa teplotou rovná júnovému a zároveň aj májovému mesiacu. Taktiež sa tam striedajú len desatinové rozdiely teplôt.
 • September – september je asi najpríjemnejší hneď po máji, nakoľko teplota má len niečo pod 30 °C. Ďalšou výhodou septembra je, že sa so zrážkami vôbec nestretnete.
 • Október – v októbri je potrebné počítať s prvými zrážkami, takže dáždnik by sa Vám v tomto období na dovolenke v Grécku veľmi hodil. Ale teplo zostáva. Denná teplota väčšinou neklesá pod 20°C.
 • November – november v Grécku je asi taký ako u nás na Slovensku september. Teploty sa pohybujú okolo 15 °C a zrážky sú taktiež o niečo častejšie ako v októbri.
 • December – ak niekto vysloví slovo december, prvé čo Vás napadne, je zima, mráz a sneh. V Grécku v decembri nič také nehrozí… Práve naopak! Zrážky sú síce rovnaké ako v januári, ale každopádne z toho sneh nebude, nakoľko decembrová teplota v Grécku dosahuje niečo nad 10 °C a pod túto teplotu málokedy klesá, no mínusové teploty nemáte šancu pocítiť.

teplota mora v Grécku

Aktuálnej teploty

 


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Počasie Grécko
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy