Řecké ostrovy

Santorín – najkrajší ostrov Grécka

Santorín je grécky ostrov, ktorý je vzdialený približne 110 km od Kréty a 220 km od Atén. Jeho centrálna časť bola asi v roku 1640 pred Kr. zničená výbuchom. Nachádza sa tu asi 10 000 stálych obyvateľov a je to významné turistické stredisko.

Minulosť ostrova

minulosti tu došlo k jednému z najväčších sopečných výbuchov, aké človek pozná. Výbuch tu pokryl mesto neďaleko dediny Akrotiri zhruba päťdesiatmetrovou vrstvou pemzy a na základe výbuchu nechýbalo tento ostrov zničiť ani tsunami.

Dnes tento ostrov ponúka turistov najmä zaujímavý výhľad na more, nakoľko niektoré dediny tu sú postavené na sklách, ktoré sú vysoké až 200 m. Budovy, ktoré sa tu nachádzajú, sú väčšinou vo farbách gréckej vlajky. Na tomto ostrove sa dokonca natáčal aj klip na známu pieseň Mother od hudobnej skupiny Era.

Najkrajší ostrov Grécka

Taká krása a len na 73 km², to môže ponúknuť jedine Santorín. Ak chcete aj Vy vidieť tú krásu, ktorú Grécko ponúka, stačí si zájsť lanovkou na samotný vrch ostrova a budete prekvapení! Niektorí, ktorí chcú vyskúšať trochu odvážnejší kúsok, môžu skúsiť vyjsť hore aj po 588 schodoch. Kto si vyberie schody, myslite na to, že za tými schodmi Vás čakajú hodiny nepretržitej zábavy.

Otázka znie, ako sa tam vlastne dostať? S cestovnou kanceláriouje to jednoduché! Na tejto stránke má napríklad hotel Santo Miramare v Santoríne hodnotenia od ľudí na jednotku. Cestujete sa tam letecky z Prahy a cena od tých 700 €. Tak neváhajte a spoznávajte nádherný svet okolo Vás!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Santorín – najkrajší ostrov Grécka
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy