Řecké ostrovy

Teplota mora v Grécku

Grécko sa vyznačuje tým, že tu prevládajú dlhé, teplé letá a krátke zimy, ktoré sú teplejšie ako u nás a preto sa aj teploty morí každým mesiacom nepretržite pohybujú, ale nikdy neklesnú a extrémne nízke teploty. Ponúkame Vám preto stručný prehľad o teplotách morí mesiac po mesiaci.

 • Január – Aj keď je januárové ovzdušie chladnejšie, teplota mora má zhruba dvojnásobne vyššiu teplotu ako ovzdušie, čo je zhruba 15°C.
 • Február – more vo februári je približne rovnako teplé ako v januári, ale zasa teplota ovzdušia je oproti januárovej o niečo teplejšia. Januárová a februárová teplota mora je najnižšia teplota mora, akú môžete v Grécku postretnúť.
 • Marec – more v marci je ešte stále chladnejšie, ale opäť je tam rozdiel teploty, ktorá je v tento mesiac vo väčšine prípadov vyššia o zhruba 1°C.
 • Apríl – tento mesiac je posledným chladnejším mesiacom v grécku z celého roka. Práve preto, rovnako ako aj v marci, tu teplota mora stúpne zasa o 1°C . Grécky apríl je známy tým, že sa teplota mora rovná teplote ovzdušia – rozdiel je len v pár desatinách.
 • Máj – v Grécku vie v máji spríjemniť deň nielen nádherné počasie bez zrážok a slnko, ale aj voda. Tu sa teplota mora vie vyšplhať až na neuveriteľných 18°C, čo pre ľudí znamená príjemné otuženie!
 • Jún – v júni sa na základe príjemného plávania vo výbornom mori, čo sa týka teploty, môžete aj krásne opáliť. Slnko tu praží tak, že teplota ovzdušia je vyššia ako teplota mora, ale zato je tu krásnych 24°C, kde more má asi o 2°C menej, čo si ľudia veľmi obľúbili v tomto mesiaci.
 • Júl / August – v júli je teplota mora rovnaká (a zároveň najvyššia) ako augustová a taktiež aj teplota ovzdušia je v týchto dvoch mesiacoch najvyššia z celého roka. Ovzdušie je horúce, o čom svedčí aj teplota okolo 30°C a more vie dosiahnuť najvyššiu teplotu za celý rok práve tu a to je 25°C, čo je nádhera.
 • September – v septembri ľudia vedia využiť najmä teplo, ktoré sa voči júlu dokáže lepšie zniesť a priaznivú teplotu mora, ktorá dosahuje maximálne 25°C v tomto mesiaci.
 • Október – v októbri je cítiť vo vzduchu chlad a to vie dosvedčiť aj teplomer, ktorý Vám tu v tomto mesiaci nameria asi tak 18°C. Ak by ste chceli vedieť, aká je v októbri teplota mora, nemusíte to merať, pretože to uvedieme sem. Takmer 20°C v mori je na október veľmi slušná teplota a to najmä z toho dôvodu, že voda začína byť teplejšia ako samotné ovzdušie.
 • November – november nie je zasa až taký ružový ako predošlé mesiace, ale dá sa to zniesť, žiaľ, do vody sa odvážia vkročiť najmä tí, ktorí sú otužilci a majú dobrý imunitný systém, nakoľko more a celkovo voda tu má nejakých 16°C, čo je pre niekoho nízka teplota.
 • December – posledný mesiac v roku sa ukončí príjemným ovzduším, ktoré niekedy dosahuje aj 10°C, ale pod túto hranicu nikdy neklesne. More je opäť teplejšie… Tento krát je more zohriate na 14°C, čo je najnižšia teplota mora v celom kalendárnom roku. Od januára každým mesiacom začne zasa stúpať zhruba po jednom stupni vyššie a neskôr od mája sa tento proces otepľovania trošku zrýchli.

Teploty mora po mesiacoch

Január Február Marec April Máj Jún Júl August September Október November December
Priemernej teploty vody °C 16 15 15 16 19 22 24 25 24 22 20 17

Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Teplota mora v Grécku
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy