Řecké ostrovy

Grécko: Thassos

Thasos bol nazývaný aj ako zelený smaragd v Egejskom mori na základe množstva lesov, ktoré v minulosti vlastnil. Od slova les (dasos) je dokonca odvodený jeho dnešný názov. Podľa dejín a bájí sa tu objavovali mýtické Sirény, ktoré potopili nejednu loď.

Ostrov bol známy ťažbou zlata a mramoru a pestovaním olív. Po Rimanoch prevzali vládu Benátky, neskôr Turecko a až v roku 1912 padol ostrov späť do rúk Grécku.

Najvyšší vrch ostrova

Ako ste si mohli všimnúť, tento ostrov má zaujímavú minulosť. Práve preto je však veľmi vyhľadávaným turistickým cieľom. Celkový počet obyvateľov tvorí až 16 000 obyvateľov, pričom 3 130 z celkového počtu obýva hlavné mesto ostrova, Limenas Thasou. Povrch ostrova je pokrytý horninami, kde najvyšší vrch dosahuje až 1 204 m.n.m. Dnes sa tu asi najviac vyrába víno. Veľmi populárne sú aj olivy naložené v mede.

Dovolenka na Thasosu

Ak sa rozhodnete vydať na tento ostrov, majte na pamäti, že všetko, ku čomu sa budete musieť dostať, je blízko – obchody, lekáreň aj pošta. Väčšina ľudí, ktorí túto krajinu už navštívili, ju nazvývali „romantické prostredie“.

Takisto ako aj v iných kútoch Grécka, aj tu si môžete na prepravu prenajať dopravné prostriedky. Tento ostrov ponúka aj mnoho zábavných aktivít ako sú diskotéky, plávanie v čistom modrom mori či kaviarne, pri ktorých určite na dovolenku na tomto ostrove len tak nezabudnete.

Odlet z Bratislavy

Pre ľudí, ktorí sú pevne rozhodnutí, že sem chcú zájsť, máme pripravený rozpis odletov, cien a hodnotení. Stačí sa preklikať stránkou a vyberiete si to, čo práve Vám najviac vyhovuje. Ak sa chcete na Thasose aj ubytovať, na tejto stránke máme perfektnú ponuku!

Hotel Maria má výborné hodnotenia od spokojných zákazníkov a cenovo je to veľmi výhodné. Odlet je za Bratislavy, kde máte cenovú ponuku od 258 €. Tento zájazd bude uskutočnený v lete , od 15. do 22. júna. Takúto ponuku nesmiete zmeškať!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Grécko: Thassos
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy