Řecké ostrovy

Grécko: ostrov Zakynthos

Ostrov Zakynthos je významný svojimi adrenalínovými zážitkami. Ľudia, ktorí milujú prírodu si to tu v momente obľúbia. Tento ostrov žiari pestrými farbami a príjemným podnebím. Žije tu približne 40 000 obyvateľov, ktorí sú určite nadšení, že môžu žiť na takom nádhernom mieste.

Ľudia sem väčšinou prichádzajú za nezvyčajnými vecami, medzi ktoré patrí plávanie v jaskyniach, potápanie sa s korytnačkami či surfovanie pod horúcim slnkom. Nájdu sa tu aj mnohé historické pamiatky, ktoré ľudí veľmi fascinujú. Keby sme mali vymenovať všetko, čo tento ostrov prináša, bolo by o na veľmi dlhú dobu, ale to najdôležitejšie sme už spomenuli.

Ľudia, ktorí žijú na Zakynthose, majú slobodné náboženstvo, nakoľko tento ostrov nikdy nepatril Turkom, ale ostal Benátkam. Na základe náboženstva majú založenú aj svoju jedinečnú hudbu (Kantádu), ktorá je takým mixom TalianskaGrécka, no texty piesní sú v gréčtine a ktorá pripomína ľudovky.

Ohrozené korytnačky

Zakynthos je svojou rozlohou 410 km² tretím najväčším ostrovom v Jónskom mori. Najznámejšou vecou tohto ostrova je jedinečný druh korytnačky – Caretta. Jedinečný preto, lebo im hrozí úplné vyhynutie. Táto korytnačka váži neuveriteľných 150 kg a meria približne 1 m. Samozrejme, nie je tu vzácna len korytnačka. Nájdu sa tu aj delfíny alebo tulene vzácneho druhu, ktoré sú tiež, žiaľ, na zoznamu ohrozených zvierat.

Veľa ľudí o týchto tvoroch ani netuší, nakoľko tých pár kusov, ktoré zostali, žujú v tajných kútoch jaskýň, napríklad v jaskyni Pelouzo, kde majú ľudia zakázaný vstup. Benátske pomenovanie „Kvet východu“, ktoré sa roky používa, je platné dodnes, nakoľko ostrov stále nesie vôňu levandule.

Najkrajšie pláže

Čo sa týka pláží, pláž, ktorá sa nachádza na Zakynthose a nazýva sa Navajo, bola vyhlásená za najkrajšiu pláž v Európe. Tí, ktorí milujú vodné športy uprednostňujú skôr pláže ako sú napríklad Gerakas, KalamakiBanana, ktoré sa taktiež nachádzajú na tomto zaujímavom a nádhernom ostrove.

Pobytový zájazd

Ak sa rozhodnete cestovať práve sem, nemajte obavy s výberom vhodnej cestovnej kancelárie. Je ich viac ako si myslíte a väčšina z nich ponúka dopravu priamo sem, do Zakynthosu a ak si rezervujete výlet on-line, môžete získať zľavu.

Dostanete sa sem letecky, lodnou dopravou, ale aj autobusmi, ktoré sú určené priamo na túto trasu. Ak sa už dostanete do cieľa, po ostrove sa môžete pohybovať autom, ktorého zapožičanie je 20 – 25 € na deň alebo autobusmi, ktoré Vás dopravia kamkoľvek.

Ako iste viete, veľa ľudí je takých, ktorí sa nevedia rozhodnúť. Práve preto Vám chceme pomôcť pri rozhodovaní sa a úprimne Vám povieme, že ak chcete niekam cestovať, či už za dovolenkou alebo na rodinný výlet a hľadáte teplo, vodu a tajné zákutia, tento ostrov je pre Vás ako stvorený a na Vašom mieste by sme určite neváhali. Berte to len ako tip, rozhodnutie je na Vás!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Grécko: ostrov Zakynthos
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy