Řecké ostrovy

Ios

Ios je oblíbený řecký ostrov, který přitahuje návštěvníky zlatými plážemi a typickou egejskou architekturou. Ostrov je známý jako místo nekončící zábavy, která pulsuje v rytmu bohatého nočního života.

Proto je často vyhledáván mladými lidmi, kteří sem přijíždí nejen za koupáním, ale také za zábavou. Kolem ostrova se rozléhají malé kouzelné zátoky s písečnými plážemi, které vám poskytnou dostatek soukromí. Ostrov není zatím turisty tolik obléhaný, jako například Rhodos nebo Thassos.

Co na ostrově čekat?

Ostrov patří do souostroví Kyklady, nachází se v jižní části mezi ostrovy Santorini a Naxos. Hlavní město je Chora (obecný název téměř pro všechna hlavní města řeckých ostrovů) a nabízí příjemnou atmosféru doplněnou 29 kostelíky a katedrálou, archeologickým muzeem, obchůdky a oblíbené restaurace. Hlavní město má patrně nejkrásnější architekturu z celého ostrova.

Ačkoliv ostrov je známý pro svůj jedinečný noční život, turisté zde mohou spatřit také celou řadu historických a náboženských památek. Zdejší pláže se řadí k těm nejkrásnějším v Evropě. Milovníky aktivní dovolené si zde také přijdou na své, neboť sportovní a kulturní vyžití je zde pestré.

Pláž, která má mnoho co nabídnout

Azurové moře je poseté kotvícími loďkami

Azurové moře je poseté kotvícími loďkami

Přibližně 1,5 km od hlavního města se táhne patrně nejfrekventovanější a také nejznámější pláž Mylotopas. Tato pláž se řadí mezi 20 nejlepších písečných pláží v Evropě. Nabízí bohaté sportovní vyžití, malebné okolí, neboť je obklopena horami. Všude kolem se nachází taverny, kavárny a restaurace, které přímo vybízí k příjemnému posezení a ochutnání místních specialit.

Pláž ožívá také v nočních hodinách, neboť se zde pravidelně konají diskotéky a zábavné večírky, které končí až v ranních hodinách. Pokračovat na informace o větším ostrově Karpathosu.

Doprava na ostrov

Na ostrově se nenachází mezinárodní letiště, jediná cesta, která sem vede, je po moři. S pevninou je spojen trajektovou dopravou. Lodě sem přijíždění z přístavu Pireus, cesta trvá přibližně 4 až 8 hodin. Někomu se to může zdát dlouho, ale vězte, že trajektová doprava skýtá neobyčejné zážitky.

Ios není sám o sobě příliš rozlehlý, v průběhu letních měsíců se sem můžete pohodlně přepravovat autobusy, nebo využít taxi služby. Cestovní kanceláře nabízí organizované zájezdy, mnohem zajímavější však může být poznávání ostrova po vlastní ose.


Ios
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy