Řecké ostrovy

Kalymnos

Malý ostrov Kalymnos se nachází poblíž známějšího ostrova Kos. Patří mezi nejmalebnější ostrovy celého souostroví Dodekanes. Krásné písečné a oblázkové pláže přímo vybízejí ke strávení příjemné dovolené. Romantiku si lze vychutnat v mnoha křivolakých uličkách, ve kterých je mnoho taveren, kaváren, restaurací a obchůdků. Právě jedinečná příroda, která je zde skutečně dokonalá, láká turisty z celého světa.

Hlavní město ostrova

Hlavním městem ostrova je přístav Pothia, který leží na jihovýchodě pobřeží. V hlavním městě je nejrušněji a žije zde také nejvíce místních obyvatel. Na ostrov přijíždí také milovníci potápění, neboť podmořský život je zde skutečně pestrý. Pokud vás zajímá historie, můžete si prohlédnout archeologické nálezy, které pochází již neolitického období a doby bronzové, v místním Archeologickém muzeu.

Aktuální počasí zde

Příroda na ostrově

Ostrov nejvíce zaujme právě díky překrásné krajině. Je zde poměrně sucho, vegetace je na ostrově poměrně málo, zato skaly jsou tady v hojném zastoupení. Nachází se zde malebná zákoutí, zátoky a tajuplné jeskyně. Zajímavostí je, že v blízkosti vesnice a známého turistického střediska Kantouni leží vyhaslá sopka.

Ačkoliv je zde krajina zdánlivě nehostinná, jsou zde také místa s úrodnou půdou. Jsou jimi dvě údolí, Vathi a Pothia, ve kterých se pěstují citrusy, pomeranče, olivy a vinné révy.

Pohled na ostrov z paluby letadla

Pohled na ostrov z paluby letadla

Nádherné pláže

Pláže na ostrově pokrývají oblázky, najdou se zde také písečné pláže na západním pobřeží. Mezi nejkrásnější pláže patří letoviska Kantouni a Massouri. Některé pláže jsou uzpůsobeny také nudistům. Tradiční plážovou aktivitou je zde šnorchlování, potápění a také vodní sporty.

Zajímavosti

Na ostrově Kalymnos se nachází také několik horkých pramenů, které mají údajně léčivé účinky. Romantické pláže a zátoky jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu. Kalymnos je dokonalé místo, na kterém můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou s dětmi, ale i bez nich.

Jak se dopravit na ostrov?

Na ostrov se dostanete nejlépe letecky z Athén. Je zde nové a moderní letiště, které cestujícím poskytuje veškerý komfort. Také lodní doprava je zde velice rozvinutá. Využít můžete také trajektových spojů z Piera a dalších řeckých ostrovů.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Kalymnos
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy