Řecké ostrovy

Limnos

Pod tímto názvem se ukrývá poměrně velký ostrov, který se nachází v severním egejském moři mezi ostrovy Thassos, Samothraki a Lesbos. Jde o překrásné, turisty dosud neobjevené místo, které láká ke strávení poklidné dovolené.

Neobjevený a tajemný ostro Řecka

Ačkoliv jde o velice malebný ostrov, který se pyšní pestrým a členitým pobřežím s mnoha nádhernými plážemi, turisté sem zatím míří jen zřídka. Málokdo si název ostrova Limnos přiřadí k Řecku. Je to škoda, neboť je to velice zajímavé místo, které má mnoho co nabídnout.

Co lze na ostrově spatřit?

Charakteristický tvar ostrova

Charakteristický tvar ostrova

Hlavní město nese název Myrina a nachází se zde mnoho významných památek. Při večerních procházkách uličkami města můžete obdivovat tamní architekturu, která skutečně stojí za vidění. Nad městem se tyčí mohutné opevnění, které je postavené na antických základech. Odtud je jedinečný výhled na posvátnou horu Athos a také na turecké ostrovy. Za návštěvu stojí také zdejší archeologické muzeum, ve kterém jsou nápisy v nerozluštěném tyrsenském písmu v řeči, která je příbuzná zřejmě etruštině. Zajímavá místa Řecka

Ačkoliv turistů je zde skutečně velice málo, na své si přijdou archeologové a každý, kdo se zajímá o historii. Návštěvníky ostrov přivítá velice příjemnou a vstřícnou atmosférou, obyvatelé ostrova jsou velice příjemní a pohostinní. Ochutnat můžete vynikající řeckou kuchyni a víno. Život je zde o mnoho pomalejší, než jsme zvyklí z ruchu velkoměsta. Při návštěvě budete mít pocit, jakoby se zde zastavil čas.

Pláže a okolí

Stejně jako na ostatních řeckých ostrovech, také zde jsou překrásné pláže, které lemují Limnos kolem dokola. Nachází se zde malebné zálivy, zátoky a mysy. Na severozápadě se tyčí nejvyšší hora Skopia nebo také Vigla, která měří 470 metrů. Směrem k východu kopce pomalu ustupují a převažují rovinaté celky. Na své si tedy přijdou také milovníci turistiky.

Pláž Fanaraki na Limnosu

Pláž Fanaraki na Limnosu

Na ostrově se nachází jedny z nejhezčích pláží v severovýchodní části Egejského moře. Je jich zde opravdu mnoho, některé jsou písečné, jiné oblázkové. Většina pláží si zachovává svůj původní ráz, navíc není těžké si tady najít dostatek soukromí. Voda je krásně čistá a všude kolem je nádherná malebná krajina. Jde tedy o jedinečné místo pro odpočinek a relaxaci v soukromí.

Limnos se pyšní vysoce úrodnou půdou, proto je trochu paradox, že se zde nedaří olivovníkům. To ovšem ostrovu neubírá na své kráse, nachází se tu mnoho jiných neméně krásných rostlin, stromů a také živočichů.

Limnos je ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s dětmi a seniory. Na své si přijdou všichni, kteří milují klidné prostředí. Pokud vyhledáváte rušný noční život, raději na Limnos nejezděte.


Limnos
4.5 90%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy