Řecké ostrovy

Mapa

Řecko a jeho ostrovy naleznete na mapě v jihovýchodní části Evropy. Jeho břehy omývá Egejské moře mezi Řeckem a Tureckem, Jónské moře ze západu a Středozemní moře z jihu. Tato země sousedí s Albánií, Bulharskem, Tureckem a Makedonií a celkem v ní žije přes 11 milionů obyvatel.

Členité pobřeží a hornaté vnitrozemí

Řecko patří k nejhornatějším zemím Evropy a nejvyšší hora Olymp se tyčí až do výše 2 917 m. nad mořem. Řecké pobřeží je rozmanité a má více než 15 000 km. K vidění jsou pláže s dunami, malé zátoky a zálivy, pobřežní jeskyně, vulkanický plážový písek i strmá skaliska. Moře je čisté, s průhlednými vodami. Přes 400 pláží bylo oceněno modrou vlajkou, a tak koupání v moři a odpočinek na plážích bude nezapomenutelný zážitek.

Významné řecké ostrovy

Většina ostrovů se vyskytuje v Egejském moři. Největším a nejjižnějším ostrovem je Kréta. Jónské ostrovy najdete na západě a patří mezi turisticky oblíbené destinace. Jedná se zejména o Korfu, Lefkadu, Kefalonii a Zakynthos. Kyklady leží v centrální části Egejského moře a mezi nejznámější patří Santorini a Mykonos.

Severní Egejské ostrovy jsou doslova rozdrobeny v moři a za zmínku stojí Lesbos, Thassos a Skiathos. Dodekanéské ostrovy lemují turecké pobřeží, a tak si ze Rhodosu, Karpathosu, Samosu nebo Kosu můžete udělat výlet do Turecka.

Podívejte se i na polohu menších ostrovů Řecka:

Mapa Řeckých ostrovů

Dovolenkové podnebí

Dovolená v Řecku se Vám vždy vydaří, protože na zdejších ostrovech panuje středomořské podnebí. Teploty v létě atakují až 40 ºC. Nad ostrovy se střetávají dva větry: chladnější mořské větry a horké suché větry z Afriky. Nejvíce srážek očekávejte na podzim a v zimě. Pokračovat na zajímavosti Řecka

Řecko – fauna a flora

Přibližně 50 % území pokrývají lesy s rozmanitou vegetací v horských a v přímořských oblastech. Řecké lesy poskytují útočiště hnědým medvědům rysům, vlkům, srncům, divokým kozám, liškám a divokým prasatům. V moři je možné zahlédnout tuleně, mořské želvy, delfíny i žraloky.


Mapa
4 80%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy