Řecké ostrovy

Počasí Evia – Řecké ostrovy

Řecký ostrov Evia je druhým největším ostrovem v Egejském moři a na mapě jej naleznete mezi pevninou a souostrovím Sporady. Pokud ho budete chtít procestovat autem, ujedete z jednoho konce na druhý asi 175 km. Tento ostrov je ideální i pro odpočinek na jedné z písečných pláží a ošizeni nebudou ani milovníci historie.

Za odpočinkem i turistikou

Na ostrově žije 217 000 obyvatel, kteří jsou pohostinní a turistů si považují. Pokud Vám ostrov bude „malý“, můžete podniknout výlet na pevninu, s kterou je ostrov spjatý mosty nebo trajektovou dopravou. Na Evii si přijdou na své i turisté a vyznavači pěších procházek. O něco menší a turisticky ještě méně známý je ostrov Kefalonie.

Poznávat mohou malebné vesničky a hornatou krajinu s nejvyšším vrcholem Dirfys, který má 1 750 metrů. Po výletu se mohou zrelaxovat v některých termálních lázních s bahenními koupelemi, střiky a různými vodními procedurami. Jaká jsou specifika podnebí v pevninské části Řecka?

Pláž na ostrově EviaPoznejte zdejší kolorit života

Turisticky významné je letovisko Pefki a hlavní město Chalkida. Pefki je hojně pokryto borovicovými stromy, jež zajišťují příjemný stín ve slunečných dnech. Když přejdete širokou promenádu, ocitnete se na dlouhé pláži s veškerým plážovým servisem. Letovisko Pefki žije i po setmění. Posedět můžete v tavernách, restauracích nebo barech a ráno se můžete vydat do přístavu na každodenní trh.

Hlavní město ostrovu Evia = Chalkida

Hlavní město Chalkida je moderním místem, kde se odráží historie ostrova. Řecké tradice Vám představí Muzeum lidových tradic a dějiny přiblíží Archeologické muzeum, kde stojí za vidění ruiny amfiteátru a pozůstatky římského osídlení. Najíst se můžete v tavernách, projít se po starém městě a pobavit se v barech a diskotékách. Suvenýry zakoupíte ve všudypřítomných obchůdkách. Z města pravidelně odplouvají trajekty na pevninu a Vy tak můžete navštívit nedaleké Athény.

Aktuální teploty na ostrově

[forecast location=“greece“ caption=“Předpověď na týden ostrov Evia“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Stálé středomořské počasí

Ostrov je pokryt zelení a v horách jsou k vidění potůčky, které ani v horkém letním období nevysychají. Zimy jsou mírné, v nižších polohách bez sněhu a mrazu, ve vyšších s občasným sněžením. Letní sezóna začíná od května a končí v říjnu. Teploty se v tomto období pohybují od 25 °C do 35 °C. Od půlky června ochlazuje vzduch vítr meltemi, a tak je pobyt na pláži snesitelný. Ostrov Kréta je nejpopulárnějším řeckým ostrovem.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Počasí Evia – Řecké ostrovy
3.5 70%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy