Řecké ostrovy

Počasí Paros

Zejména romantické duše by si neměly nechat ujít řecký ostrov Paros. Turistický ruch tu stále není masově rozšířen, a tak mají turisté klid při poznávání krás ostrova. A že má ostrov co nabídnout: písečné a skalnaté pláže, křišťálově čisté moře a výlety za poznáním. Paros je zárukou skvělé dovolené, kde si odpočinete od ruchů a shonu velkých měst.

Nejvyšší hora, nejdelší či nejrušnější pláž

Ostrov je součástí souostroví Kyklady v Egejském moři. Nejvyšší vrchol Agii Pantes ční do výše 771 metrů. V minulosti se ostrov proslavil těžbou mramoru, který najdete na athénské Akropoli nebo Apollónově chrámu v Delfách. Na Parosu se můžete slunit na písčitých i oblázkových plážích a exotické scenérie si vychutnat v romantických zátokách.

Nejdelší pláží na ostrově je Golden Beach a nejhezčí pláží je bezesporu Agia Irini s palmami a tavernou. Nejrušnější pláží je Punda Beach, kde si přijdou na své vyznavači vodních sportů. Pobřeží ostrova je poseto vesničkami a turistickými letovisky, v nichž nechybí tradiční malebné bílé domky, kostely, kapličky a zvonice.

Nejen za odpočinkem, ale i památkami

Hlavním městem Parosu je město stejného názvu, místními nazýváno Parikia. Rozkládá se na západním pobřeží podél širokého zálivu s přístavem. Z historického centra vedou malé postranní uličky, lemované typickými kykladskými domky.

Žádný návštěvník města by neměl při cestách za poznáním vynechat byzantskou katedrálu Pangia Ekalontapiliani z dob 5. a 7. století, Archeologické muzeum s díly z místního mramoru a chrám Paraportiani z 10. století. Výlet si udělejte do turisticky se rozvíjejícího městečka Naoussa s benátským přístavem. Odtud Vás lodní taxíky dopraví na nejlepší pláže v severní části ostrova.

Aktuální počasí Řecké ostrovy – Paros

[forecast location=“paros, greece“ caption=“Online teploty na následující 4 dny, ostrov Paros“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“false“ width=“100%“]

Letní maximální teploty 28 °C

Letní teploty se pohybují od června do září od 26°C do 28°C. Koupání v moři je již příjemné v červnu, kdy vás osvěží 22 stupňová teplota vody. V červenci a v srpnu má vlahých 25 °C a v září 23°C. Na svých výletech se nemusíte obávat deště, protože srážky jsou v letním období pouze ojedinělé.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Počasí Paros
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy