Řecké ostrovy

Počasí Rhodos

Rhodos je řecký ostrov dvou tváří: na straně jedné jsou zde rušná turistická místa, na straně druhé pustá příroda s nedotčenými plážemi. Rozmanitost ostrova skýtá prostor pro poznání, dobrodružství i romantiku. Dovolená na Rhodosu může být jak odpočinková, tak aktivní. Záleží na Vás, které variantě podlehnete.

Jedinečné přírodní scenérie

Údolí motýlů

Rhodos je čtvrtým největším řeckým ostrovem a naleznete jej v blízkosti tureckého pobřeží. Pro ostrov jsou charakteristické strmé kopce svažující se do údolí, svěží zelené lesy, ale i plochy připomínající svanu. Jeho střed je tvořen kopcovitým terénem se slavným Údolím motýlů a pštrosí farmou. Řecké ostrovy opravdu nabízí i jiné krásy než jen moře a pláže.

Na jihovýchodě se tyčí do výšky 780 metr vrchol Profitis Ilias, na nějž se dostanete autem. Pokochat se můžete výhledem na nížiny a zelená údolí. Nejvyšší pohoří je Ataviros s vrcholem ve výšce 1 216 metrů. Horní část ostrova je rušnou turistickou oblastí a spodní spíše zemědělská a porostlá lesíky. Pláže jsou pokryty pískem nebo kaménky a sbíhají se do romantických zátok.

Kam za památkami a za zábavou?

Hlavním městem ostrova je Rhodos, jemuž dominuje středověký Palác velmistrů, od nějž vede Rytířská ulice do přístavu Mandráki. V něm údajně stál jeden z divů světa – Rhódský kolos. Za večerní zábavou si zajděte na Hippokratovo náměstí. Výletním místem je městečko Prasonisi, kde dvě pevniny spojuje pláž. Zároveň je toto letovisko rájem surfařů, protože je zde nepřetržitě větrno. Nejhezčím místem celého Řecka je městečko Lindos. Za výšlap stojí místní kopec, na kterém se nachází pozůstatky středověké johanitské pevnosti a chrámu Athény Lindské.

Na Rhodos za teplem a sluncem

Ostrov patří mezi nejslunečnější místa Evropy. Počasí je teplé a suché a déšť je v hlavní sezóně spíše výjimečný. Již v květnu teploty dosahují 24°C a v létě se průměr drží na 28°C až 31°C. Parna jsou na ostrově snesitelná díky svěžím mořským větrům melmeti. Teplota moře začíná v květnu na 19°C, v červnu stoupne o 4°C a do srpna se voda ohřeje na 25°C.

Výhled počasí na Rhodosu

 


Počasí Rhodos
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy