Řecké ostrovy

Počasí Zakynthos

Patříte mezi milovníky stálého a teplého počasí, které nám v tuzemsku tak zoufale chybí? Od začátku června až do prvního týdne v říjnu je Zakynthos ideální na koupání a opalování.

Pak vyrazte na Zakynthos! Tento ostrov je nejslunnější z celého Řecka. V letním období se můžete spolehnout na to, že si užijete sluníčka do sytosti. Panuje zde středomořské klima, které se vyznačuje horkými a suchými léty a mírnou zimou. Dopřejte si dovolenou plnou slunce a dobrého jídla.

  • Nejsušší měsíce: červen, červenecPočasí Zakynthos
  • Nejdelší doba slunečního svitu: srpen
  • Nejnižší teploty: leden, únor
  • Nejteplejší moře: srpen: 26 °C

Základní charakter podnebí

Slunce a dostatečná vlhkost dávají ty nejlepší podmínky pro růst květin. Díky tomu je ostrov stále zelený, daří se zde všem teplomilným rostlinám. Ochutnat tedy můžete čerstvé fíky, olivy, hroznové víno, mandle, pistácie, citrusové plody a rozmanitou zeleninu dle chuti. Vězte, že zelenina a ovoce, které zrají v takto příznivých podmínkách, chutnají skutečně jedinečně.

Na ostrov můžete vyrazit prakticky kdykoliv během roku a zima vám rozhodně nebude. Na jaře a na podzim se teploty pohybují kolem příjemných dvaceti stupňů. Toto období láká turisty, kteří si chtějí prohlédnout památky. Jestliže si chcete užít sluníčko a koupání v moři, nejlepší podmínky jsou od června do září, kdy se teploty postupně šplhají z 25 stupňů až na 30 stupňů v sezóně a na podzim postupně klesají. Mapa Zakynthosu naznačuje, že západní část je velmi hornatá a východ a střed je prakticky nížina.

Zakynthos počasí

 

Na jaře si přijdou na své také milovníci přírody a fotografové. V dubnu a květnu zde lze spatřit nádherné scenérie, neboť příroda ukazuje svá nejkrásnější díla. Květinami je ostrov docela posetý, nádherně voní a je radost na ně pohledět. Průběh počasí má také velký vliv na teplotu moře v okolí Řeckých ostrovů.

Srovnání s ČR?

Nejméně oblíbeným ročním obdobím je tradičně zima, kdy teploty klesají na 14 stupňů a hodně prší. Nicméně oproti našemu klimatu je na ostrově také v zimě poměrně teplo. Doba letu na Zakynthos je ve srovnání například s Egyptem více než o polovinu kratší.

Teplota moře se poměrně dlouho ohřívá, pokud však zvolíte dovolenou mimo hlavní sezonu, budete mít jistotu, že moře bude příjemně teplé. Mnoho turistů tedy využije nabídek last minute ke konci září, kdy je zde méně turistů, ale teploty stále velmi příjemné.

Teploty [°C] leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen list. pros.
Průměrné 11 11 13 15 19 23 26 26 24 20 16 13
Maximální 14 14 16 19 23 28 31 31 28 23 19 16
Minimální 8 8 9 11 14 18 20 21 19 16 12 10
Moře 17 16 16 17 19 23 25 26 25 23 21 19

Počasí Zakynthos
4.3 86.67%, 3 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy