Řecké ostrovy

Počasí Řecko

Řecko a jeho ostrovy je nejjižněji položeným evropským státem, kde panuje středomořské počasí. To je charakteristické horkými a suchými léty a mírnými, deštivými zimami. Čím jižněji cestujete, tím Vás bude provázet teplejší počasí a pršet bude jen sporadicky.

Celý rok | Počasí Kréta | Počasí Zakynthos | Počasí Rhodos | Aktuální teploty | Online podnebí

Před odjezdem na dovolenou nebo před výběrem destinace z last minute zájezdů každý z nás sleduje aktuální počasí na řeckých ostrovech. Pokud právě letíte nebo odjíždíte automobilem na letní dovolenou, nemusíte se obávat, že by počasí vykazovalo znatelnější výkyvy. Léta v Řecku jsou teplotně stálá, s minimem srážek a s celodenním slunečním svitem. Pro představu, jaké budete mít v řeckém letovisku počasí, lze vycházet z průměrných teplot v dané lokalitě.Počasí v Řecku červen, červenec, srpen, září

Z aktuálního počasí můžete vyčíst, jaké budete mít během dovolené počasí. Až 14 dní dopředu jsou předpovědi vcelku spolehlivé. Dozvíte se zejména: aktuální teplotu, srážky, tlak, vítr, vlhkost a oblačnost.

Celý rok

Teploty °C leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad pros.
Průměrné 12 13 15 19 25 26 28 28 26 22 19 15
Maximální 16 17 20 22 30 34 36 37 31 24 21 27
Teplota moře 16 15 16 17 19 22 24 26 25 24 20 17

Počasí Kréta

Osobně jsem navštívil dvakrát například Krétu a ať už jsem zde byl v září či květnu, pokaždé jsem si užíval celý týden slunečného a celkově počasí na koupání. Počasí na Krétě je díky její jižní poloze jedno z nejteplejších v celém Středozemním moři a to je už co říci.

Počasí Zakynthos

Další ostrov, který jsem osobně navštívil a to dokonce už třikrát.  Jedná se o jediný ostrov, který jsem okusil kromě června a července i v únoru! Počasí na Zakynthosu bylo i v zimním měsíci o poznání příjemnější než u nás v ČR. Určitě bych Vám tuto zkušenost doporučil.

Počasí Rhodos

Další důležitý ostrov, který bývá ovšem v posledních letech dost přervaný turisty. Doporučoval bych proto návštěvu spíše v květnu, kdy ostrov krásně kvete. Současně je zde v tomto měsíci již velmi pěkné počasí. Počasí na Rhodosu se obecně vyznačuje relativně velkou suchostí. Teplotní průměry jsou srovnatelné s průměrem celého Řecka.

Letní počasí v Řecku

Řecký vzduch je spíše sušší a vlhkost např. na Krétě se pohybuje v průměru kolem 57 %. Na řeckých ostrovech je minimální oblačnost, která se vytváří zejména v zimním období. Větry se tu prohání téměř celý rok. Na jaře fouká vítr scirocco, který s sebou přináší prach a písek ze Sahary.

V letním období zasahují Řecko větry meltemi a maistro. Ty pomáhají regulovat teplotu a držet ji na přijatelné úrovni. Srážky se v létě objevují pouze ve formě krátkých přeháněk, které jak rychle přijdou, tak rychle odejdou.

Aktuální teploty

Aktuální počasí hravě dohledáte na internetu. Stačí zadat slova „aktuální počasí“ a název ostrova, kam se chystáte na dovolenou. Objeví se Vám nejen aktuální počasí, ale i výhled na další dny. Leckdy nechybí až měsíční předpověď, ovšem ta se může s novými meteorologickými daty v průběhu následujících dní mírně měnit. S teplotou vzduchu souvisí také teplota moře v rámci Řecka.

Online podnebí

 


Počasí Řecko
4 80%, 3 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy