Řecké ostrovy

Práce v Řecku

I když řecká ekonomika není dlouhodobě příznivá, turistický ruch vzkvétá a je zapotřebí pracovních sil. Pokud tedy přemýšlíte o práci v cizině, patří Řecko mezi země, kam stojí za to se vydat. Vyděláte si slušný plat v eurech a k tomu máte na dosah koupání v moři za slunných dní. Dychtíte po více informacích? Právě teď Vám je přinášíme! Pokračovat na letní brigády.

Nejčastější pracovní pozice

Řecko je turistickou zemí a od toho se odvíjí nabídky. Zaměstnavatelé nejčastěji hledají číšníky, recepční, animátory, barmany, pokojské, pomocné síly do kuchyně, prodejce zmrzliny, plavčíky, prodejce suvenýrů, ale i sběrače oliv, a to zejména na ostrovech Korfu, Kréta a Kos. Ti šikovnější a jazykově vybavení se mohou uplatnit jako pracovníci call-centra nebo jako asistenti v administrativních oborech.

Výdělky v Eurech jsou ve srovnání s ČR slušné

Výdělky v Eurech jsou ve srovnání s ČR slušné

Jak je to s pracovním povolením?

Pro práci v Řecku není vyžadováno pracovní povolení. Není nutné ani povolení k pobytu, pokud nepřesáhne šest měsíců (3 měsíce volného pobytu a 3 měsíce, pokud pracujete).

Při delším pobytu musíte požádat místní cizineckou policii o povolení, k němuž přiložíte potvrzení o zaměstnání nebo prohlášení, že máte dostatečné finanční prostředky na pobyt. Dále potřebujete tři fotografie a doklad o zaplaceném zdravotním pojištění. Povolení se vydává na dobu 5 let a může být prodlouženoPokračujte na ceny potravin

Kde hledat práci?

Práce na moři patří k těm obtížnějším

Práce na moři patří k těm obtížnějším

Máte tři možnosti, jak sehnat práci na řeckých ostrovech: přes internet, pomocí zprostředkovatelské agentury nebo po příjezdu do cílové destinace. Pokud zvolíte internet, zkuste sami poslat email do hotelů a resortů, které jsou v místě, kam máte namířeno. Projděte i zahraniční servery nebo se podívejte na nabídku práce přes EURES – evropského portálu pracovní mobility.

Rozhodli jste se hledat práci až v Řecku? Odcestujte do velkého turistického střediska a obejděte Vámi vytipované hotely, kavárny a restaurace. Zdrojem pracovních nabídek je také místní denní tisk.

Nejpohodlnější je obrátit se na zprostředkovatelskou agenturu, která Vám práci vyhledá, zajistí a postará se o veškerou dokumentaci.

Od několika mých kamarádů vím, že vynikající příležitostí jak strávit léto na Řeckých ostrovech a ještě si něco vydělat je práce animátora!


Práce v Řecku
4 80%, 4 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy