Řecké ostrovy

Rhodos

Ostrov Rhodos je největší v souostroví Dodekanessos. Rozléhá se pouhých 9 km od tureckého pobřeží. Hlavní město ostrova je jednoduše Rhodos. Na první pohled jde o velice zajímavé místo, ve kterém najdeme od všeho něco. Jsou zde místa, ve kterých je vysoce rozvinutý turistický ruch, ale také odlehlé a téměř nedotčené oblasti. Rhodos je ostrov mnoha tváří, každý turista si zde přijde na své. Nabízí možnost koupání, prohlídky významných historických památek i aktivních sportů.

Ostrov slunce

Rhodos je přezdíván jako ostrov slunce. Na ostrově svítí slunce téměř po celý rok. Je tedy ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Sluníčko zde svítí více než 300 dní v roce. Krásné počasí v kombinaci s písčitými a oblázkovými plážemi a čistým mořem je zárukou opravdu nezapomenutelné dovolené. Vstup do moře je zde většinou pozvolný. Kromě překrásných pláží skrývá ostrov také malebné vesničky v kopcích, které jsou turisty téměř nedotčené.

Rhodos patří mezi ostrovy s bohatým podmořským světem

Rhodos patří mezi ostrovy s bohatým podmořským světem

Co vás zde čeká?

Rhodos, to není jen koupání a pláže. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Falikari, kde se nachází proslulá dílna ruční keramiky. Typickou řeckou vesničkou s bílými domky, které jsou postaveny do svahu a vypadají jako z pohádky, je Lindos. Pokud se vydáte na poznávací zájezd ostrova, jistě tuto vesničku nemůžete vynechat.

Lindos je malebné místo s mnoha kavárničkami a tavernami, kde najdete odpočinek a můžete ochutnat místní speciality. Nedaleko hlavního města Rhodos se nachází letovisko Kallithea. Toto město je situované podobně jako Lindos a pro svou jedinečnost je zapsané na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Jak se sem dostat?

V hlavním městě se nachází mezinárodní letiště. Z Prahy na Rhodos létají přímé lety, průměrná doba letu je 2:15 hodiny. Letecká doprava je nejpohodlnější. Další, velmi zřídka využívanou alternativou, je cestování na Rhodos autem.

Kde leží Rhodos v rámci Řeckých ostrovů

Kde leží Rhodos v rámci Řeckých ostrovů

Pověsti, legendy a mýty

Ostrov Rhodos se pyšní velmi významnou historií. Je neodmyslitelně spjatý s pověstí o Diovi a Héliovi. Právě Hélia měla znázorňovat bronzová socha, nazývaná též Kolos rhodský. Socha byla vysoká více než 30 metrů a stala se tak nejvyšší sochou starověku a jedním ze Sedmi divů světa. Bohužel tato socha, která byla postavená v roce 300 př. n. l. stála pouhých 70 let, než podlehla ničivému zemětřesení.

V místech, kde se nacházel bůh Hélios, stojí dodnes dva sloupy. Jeden znázorňuje laň a druhý jelena. Právě tyto dva sloupy se staly důležitým symbolem ostrova. Pokud se sem vydáte, rozhodně byste je neměli vynechat. Říká se, kdo nespatřil sloupy, jakoby na ostrově nikdy nebyl.

Pokračovat na ostrov Mykonos


Rhodos
4.3 85%, 16 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy