Řecké ostrovy

Samos

Ostrov Samos je dalším skvostem Egejského moře. Jde o jeden z nejzelenějších a nejhornatějších řeckých ostrovů. Je vhodný pro každého, kdo hledá klidnou dovolenou plnou odpočinku a krásných pláží. Turistický ruch je zde relativně malý, přesto turisté tento překrásný ostrov stále více objevují a využívají jeho bohaté nabídky. Ostrov je také opředen bájnou atmosférou, která je opředena mnoha pověstmi. Podrobnosti o počasí na Samosu.

Romantické pláže

Samos lze jednoduše charakterizovat tím, že se zde nachází nespočet pláží a jedna je krásnější než druhá. Byla by škoda zůstat pouze na jedné. Doporučujeme půjčit si auto a projet ostrov doslova křížem krážem. Ostrov není příliš velký, pokud nebudete zastavovat, projedete ho za pouhé čtyři hodiny.

Východní a západní část ostrova

Samotný přílet na Samos patří mezi zážitky

Samotný přílet na Samos patří mezi zážitky

Patříte mezi milovníky malých a romantických zákoutí? Pak zvolte pro svou dovolenou východní část ostrova. Pokud budete mít čas, sjeďte z hlavní silnice u Sámosu, což je hlavní město ostrova, dále se vydejte na severovýchod a poté východní pobřeží. Prakticky ať se vydáte kamkoliv, nemůžete šlápnout vedle. Nejdelší písečnou pláží, která se na ostrově nachází, je Mykali.

Ostrov je také vhodný pro rodiny s dětmi

Co vás na ostrově čeká?

Ostrov má mnoho co nabídnout, kromě pláží jsou to obchody, archeologické cenné památky a vykopávky, ale také vynikající víno, které se vyváží také do Vatikánu. Samozřejmostí je tradiční řecká kuchyně, která je nejen chutná, ale také velice zdravá. Málokdo tuší, že je ostrov rodištěm významných osobností, například matematika Pythagora či řeckých císařů. Největší hora ostrova je Kerkis, je známá například z Odysseových cest.

Památky na ostrově Samos

Většina hotelů má pro hosty průzračné bazény

Většina hotelů má pro hosty průzračné bazény

Na ostrově Samos je také mnoho památek. Lokalita Pythagorion, která se nachází na jihovýchodním pobřeží, jsou skutečně unikátní. Nachází se zde také původní vodovodní štola, která vede skrz kopec. Na tehdejší dobu neskutečné dílo. Fascinující je skutečnost, že i když byla ražena ze dvou stran, uprostřed se obě ražby setkaly. Stavbu řídil již zmíněný Pythagoras, který se proslavil významnou matematickou větou, kterou se studenti učí dodnes.

Na západě se nachází největší chrám Řecka, ze kterého dnes zbyly pouze rozvaliny. Oblast se jmenuje Heraion, podle bohyně Héry. V roce 2000 zde vypukl obrovský požár, který se podařilo uhasit až po týdnu.

Jak se sem dostat? Délka letu…

Většina českých turistů se na ostrov dostane prostřednictvím některé z cestovních kanceláří. Let z Prahy na ostrov Samos trvá přibližně 2 hodiny a 40 minut. Nejpohodlnější je zvolit cestu na ostrov s cestovní kanceláří.


Samos
5 100%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy