Řecké ostrovy

Santorini

Hledáte místo, kde strávit dovolenou snů? Pak můžete zkusit ostrov Santorini. Jde o řecké souostroví, které spadá do Kykladských ostrovů. Jeho rozloha činí 92,5 kilometrů čtverečních. Hlavní a především největším ostrov Thira vypadá jako půlměsíc.

Tvoří pozůstatek sopečného ostrova, který před tisíci lety rozdělil obrovský výbuch sopky. V současné době jde o jeden z nejoblíbenějších a nejkrásnějších řeckých ostrovů. Santorini je romantický ostrůvek, který vám nabídne nevšední zážitky. Podle mého názoru není v celém Řecku krásnější ostrov a panorama na obrázku je pokládáno za nejkrásnější v celém středomoří.

Co můžete vidět?

Jakmile se blížíte na ostrov lodí, budete si připadat, jako byste přijížděli do obrovského kráteru. Rozhodně stojí za to, vydat se na ostrov trajektem, i když nejjednodušší cesta sem je letecky. Ostrov Santorini je opravdu jedinečný. Došlo zde k sopečnému výbuchu kolem roku 1500 před Kristem. Šlo o nejsilnější dosud známý sopečný výbuch, ke kterému v historické době došlo. Lze dokonce říci, že byl přibližně desetkrát silnější, než výbuch legendární sopky Krakatoa.

Pokračovat na zajímavá místa Řecka

Panoráma ostrova Santorini

Panoráma ostrova Santorini

Základní informace o Santorini

Hlavním městem ostrova je Fira, která se nachází v severní části ostrova. Město má mnoho co nabídnout, neboť se tyčí nad kráterem a je proslulé typickými bílými domy a kostelíky s modrými střechami. Další zajímavostí je skutečnost, že do města vede klikatá cesta, která čítá 587 schodů. Dostanete se sem pomocí 587 schodů, které sem vedou z malého přístavu Skala.

Obrovským lákadlem, které ostrov nabízí, jsou zajímavé pláže. Díky vulkanické činnosti mají velice zajímavé zbarvení. Pokud se vydáte na jihovýchod ostrova u letoviska Perissa či Kamari, můžete zde spatřit pláže s tmavým pískem, a jasně modrým mořem. Jde skutečně o pozoruhodný kontrast. Aby toho nebylo málo, na jihozápadě ostrova se rozléhá Bílá a Červená pláž, které vás opět uchvátí dokonalým zbarvením.

Počasí na Řeckých ostrovech

Ostrov plný romantiky

Toto nádherné místo často vyhledávají páry, které se chystají na líbánky. Zdejší typická architektura hodně připomíná tuniské městečko Sidi Bou Said. Nachází se zde bílé zdi, moderní dveře a okenice. Hlavní specialitou ostrova jsou modré střechy.

Pro turisty je zde připravena celá řada možností, které představují různé zábavné aktivity. Zejména noční život se soustřeďuje v hlavním městě Fira. Jsou zde k dispozici bary a kluby, které jsou otevřené až do pozdních ranních hodin.

Vedle hlavního města je zde řada oblíbených přímořských letovisek, například Perissa či Kamari. Osobně si myslím, že ať zvolíte jakékoli letovisko nebudete litovat.


Santorini
5 100%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy