Řecké ostrovy

Skiathos

Pod tímto názvem se ukrývá překrásný řecký ostrov, který se nachází v severní části Egejského moře. Patří do skupiny ostrovů severní Sporady. Velkou výhodou ostrova je, že je poměrně blízko řeckého pobřeží, jen 4 kilometry na východ od jihovýchodního výběžku poloostrova Magnesia. Patří k těm méně turisticky navštěvovaným Řeckým ostrovům.

Ostrov má turistům mnoho co nabídnout, není tedy divu, že cestovní ruch je zde velice hojný. Toto nádherné místo většina z nás zná díky oblíbenému filmovému muzikálu Mamma Mia, neboť právě zde se film natáčel.

Co ostrov Skiathos nabízí?

Kolem pobřeží je velice rušný cestovní ruch, ve vnitrozemí se však naskytne pohled do nedotčené panenské přírody. Výlety do vnitrozemí jsou velice oblíbené a přinesou vám jedinečné zážitky. Zdejší příroda totiž opravdu stojí za vidění. Ačkoliv je ostrov velice populární (mimo jiné také díky zmíněnému filmu), stále si udržuje svůj původní přírodní ráz a snaží se obrnit před komercí.

V blízkosti ostrova se nachází řada menších ostrůvků, jedním z nich je Tsugrias. Ačkoliv ostrov není příliš velký, nabízí dostatek možností k rekreaci a odpočinku. Je vhodný pro všechny, kteří milují krásné pláže a koupání, ale také preferují aktivní dovolenou. Zajímavých míst zde také není nedostatek.

Kam se můžete vypravit?

Pláž Lalaria nedaleko od letiště

Pláž Lalaria nedaleko od letiště

Mezinárodní letiště na Skiathosu

Hlavní město se nachází v malebném zálivu a nese tradiční název Chora. Město slouží současně jako přístav. Kousek odtud leží mezinárodní letiště Papadiamantis. Na ostrově tedy funguje pohodlná letecká doprava, ale také lodní.

Hlavní město vyniká klasickými domky s bílou fasádou, které jsou poskládány kaskádovitě jeden za druhým a zdobené červenými střechami. Kolem se rozprostírá krásná zeleň, barevné květy a jachty na moři. Jde skutečně o jedinečné místo, ve kterém si budete připadat jako v ráji. Život je zde úplně jiný, než na který jsme zvyklí. Nechybí také oblíbené kavárny, taverny, restaurace a noční kluby. Pokračovat na ostrov Karpathos.

Pláže a koupání – která je ta nejkrásnější?

Ostrov Skiathos nabízí bohatý noční život, ale také překrásné pláže. Přes den se na nich můžete opalovat a vychutnávat si slunečné počasí, v noci se zde konají bujaré diskotéky a večírky, které trvají mnohdy až do ranních hodin. Najdete zde pláže plné turistů, ale také odlehlé zátoky, které vám dopřejí soukromí. Na většině pláží najdete jemný písek a pozvolný vstup do vody. Patrně nejkrásnější pláží na ostrově je pláž Koukounari.

Letiště Skiathos

Letiště je opravdu zajímavý zážitek, který lze zažít pouze zde nebo až na vzdáleném St. Martens v Karibiku. Zpáteční letenku lze pořídit z Mnichova již od 2.000 Kč od Condor airlines a let trvá něco málo přes 2 hodiny. Ostrov je malý cca 12×6 km a v podstatě na něm nenaleznete, kromě výborného vína, nic zajímavého než právě toto letiště. Z jedné strany hraničí s pláží, kde lze při koupání sledovat vzlety, ovšem druhá strana je podstatně zajímavější. Stojíte cca 50 m za startujícím letadlem, kde zažijete tu obrovskou sílu a horkost motorů na vlastní kůži. Navíc je zde příjemná hospůdka s wi-fi připojením pro monitoring přes Flightradar, takže máte možnost v tu pravou chvíli odběhnout k letištní ploše. Jaké jsou přibližně ceny potravin na Řeckých ostrovech?

Celkově shrnuto: Týdenní dovolenou už bych zde netrávil, letadla se brzy omrzí a jiné možnosti tu pořádně nejsou. Pokud nechcete strávit dovolenou ležením na pláží, tak cca 3 dny pobytu se zdají jako ideální, i když v kombinaci s výborným místním vínem se dá vydržet i celý týden…


Skiathos
3.7 73.33%, 3 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy