Řecké ostrovy

Skopelos

Východně od pevniny v průzračných vodách Egejského moře se nachází několik malebných ostrovů, které tvoří souostroví Severní Sporady. Mezi tyto ostrovy patří také Skopelos. Pro ostrov jsou typické nekonečné olivové sady, vonící borovicové lesy a překrásné dlouhé písečné pláže. Kousek od pevniny kotví jachty a malé loďky, na kterých rybáři loví ryby.

Skopelos je poměrně klidný ostrov, který není turisty tolik vyhledávaný. Délka ostrova je přibližně 45 km, autem ho projedete křížem krážem během jediného dne.

Severovýchodní pobřeží tvoří především skály a útesy, pro turisty je příznivější jihovýchod. Krása tohoto ostrova však nemá meze.

Co lze na ostrově spatřit?

Zátoka na Skopelosu - vždy bez turistů

Zátoka na Skopelosu – vždy bez turistů

Ačkoliv je ostrov dlouhý 45 km, je druhým největším ostrovem Sporad. Cestovní ruch zde zatím není příliš rozvinutý, o to více malebná a nedotčená příroda se zde nachází.

Pokud se rozhodnete tento ostrov navštívit, pak vězte, že pro turisty je dostatečně vybaven tak, aby splnil požadavky návštěvníků. Pokračovat na ostrov Mykonos

Kostely a kláštery na ostrově

Velká část ostrova je hornatá, tyčí se zde dva vrcholy Delfi a Paluky, které jsou vyšší než 500 metrů. Výjimkou zde nejsou také úrodné nížiny, nejvíce se zde daří olivovníkům a citrusům. A co můžete na ostrově spatřit? Na své si přijdu zejména milovníci kostelů a klášterů, kterých je na ostrově skutečně požehnaně.

Jen v hlavním městě je jich více než 100. Mezi nejznámější patří bazilika Agios Athanasios v hlanvím městě, která byla postavena na původním chrámu bohyně Athény. Dále jmenujme klášter Evangelistria, který vzdáleně připomíná středověkou tvrz či majestátní Klášter sv. Jana Křtitele.

Měřítko napovídá jak malý Skopelos je

Měřítko napovídá jak malý Skopelos je

Přibližně 4 kilometry od hlavního města leží vesnička Stafilos, pod kterou kdysi stávaly římské lázně. Velmi krásné jsou zdejší pláže, které nesou název Stafilos a Velanio (částečně nudistická pláž). Pláže jsou písčité s malými kamínky.

Všechny pláže jsou čisté, drží si svůj původní ráz. Turisty přeplněné pláže s komercí zde nenajdete. Na své si zde přijdou zejména milovníci poklidné dovolené.

Jak se dostat na Skopelos?

Na ostrově Skopelos letiště nenajdete. Létá se na sousední ostrov Skiathos, let trvá přibližně 2 hodiny a 20 minut. Z Prahy tedy letíte na Skiathos a poté přestoupíte na trajekt. Cesta po moři trvá přibližně 30 minut. Ačkoliv to pro někoho může být komplikace, jde o skutečně nádherný zážitek.


Skopelos
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy