Řecké ostrovy

Syros

Ostrov Syros se nachází uprostřed severních Kyklad v Egejském moři. Je kopcovitý až hornatý, turisticky není tolik oblíbený, jako ostatní ostrovy poblíž. Díky své výhodné poloze se však stal centrem všech Kykladských ostrovů. Zajímavostí je, že na ostrově není žádný zdroj sladké vody.

Používá se odsolená mořská voda, která však i přes zpracování v místní továrně zůstává stále mírně slaná. Pro turisty tedy není příliš chutná, proto je vhodnější zakoupit raději balenou vodu z místních obchodů. Ostrov nabízí mnoho zajímavých míst i nádherné koupání.

Ostrov s bohatou historií

Ostrov má za sebou velice pestrou historii. Byl obydlen již 3000 let před Kristem, archeologické vykopávky zde odhalily nálezy až z kykladské civilizace. Archeologické objevy si můžete prohlédnout v Archeologickém muzeu, které se nachází v hlavním městě Ermopolis.

Ermoupolis prý nejkrásnější město Řecka

Ermoupolis prý nejkrásnější město Řecka

Nejkrásnější město v Řecku

Hlavní město Ermopolis je skutečným skvostem ostrova. Jde o největší město z celého souostroví Kyklady. Pro Řecko představuje velice významný přístav, z lodi působí tak trochu jako antické divadlo. Bylo dokonce vyhlášeno národní historickou památkou, jde o jedno z nejkrásnějších měst v Řecku. Není se tedy čemu divit, že se ostrovu říká také „šťastný ostrov“. Kromě administrativní funkce plní Syros také roli kulturní Mekky.

Nejen tradiční výrobky, ovoce a zelenina

Na ostrově se nachází mnoho vesnic a malých měst, které si zachovaly svůj tradiční charakter. Život zde funguje úplně jinak, než jste zvyklí. Zemědělci produkují ekologické potraviny, výjimkou nejsou také farmy. Ochutnat můžete tradiční a ekologické výrobky, ovoce, zeleninu, sýry, mléčné výrobky, maso a jiné. To ovšem neznamená, že na ostrově není žádná civilizace. Naopak, zejména ve velkém městě najdete mnoho taveren, restaurací, barů, ale také kulturních míst. Můžete si zajít zatancovat do tanečního klubu, zajít podívat do kina či divadla, navštívit muzeum.

Doporučujeme ostrov Kalymnos

Letoviska na ostrově

Turisty zaujmou přírodní památky, kterých je zde opravdu mnoho. Nádherné jeskyně, zátoky a zálivy. Mezi nejzajímavější letoviska patří Galissas, Finikas, Possidona, Angela, Delfini či Komito. Nejkrásnější pláže se nachází na západní, jižní a jihozápadní straně ostrova.

Syros je ostrov mnoha kontrastů. Na jedné straně nehostinné skály, na straně druhé úrodné pláně a malebné zátoky obklopené kouzelnými plážemi.

Jak se na ostrov dostanete?

Na ostrově se nachází letiště, které je ve spojení s Athénami. Nachází se 6 km na jih od hlavního města Emoupolis. Na ostrov je také dobré trajektové spojení, neboť přístav Ermoupolis je centrálním místem celých Kyklad.


Syros
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy