Řecké ostrovy

Thassos

Ostrov Thassos má turistům mnoho co nabídnout. Leží na severu Egejského moře, jen kousek od řecké pevniny. Kdysi se tomuto ostrovu říkalo „zlatý“, neboť zde bylo mnoho nerostného bohatství, dnes se mu přezdívá „smaragdový“. Není se čemu divit, malebná příroda, azurové moře a nádherné písečné pláže. Thassos je skutečný ráj na zemi.

Thassos má bohatou historii

Podle řecké mytologie byl ostrov sídlem Sirén, které svým neodolatelným zpěvem lákaly k ostrovu námořníky. Díky tomu zde ztroskotalo mnoho lodí. Samozřejmě pravým důvodem obrovské přitažlivosti ostrova nebyly Sirény, ale nádherná krajina a prostředí, které ostrov nabízí. Poznat kouzlo ostrova může skutečně každý.

Informace o dalším ostrově Telendos

Důležité informace o ostrově

Pokud se rozhodnete vydat na ostrov Thassos, pak vězte, že letadlem se sem nedostanete. Na ostrově není letiště. Nicméně i přesto je sem zajištěna kvalitní doprava, a to pravidelnými trajektovými linkami, které sem jezdí z přístavu Kavala. Cesta trajektem je opravdu nádherná, za doprovodu racků a šumění moře, se stane opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Klášter na Thassosu

Klášter na Thassosu

Thassos není příliš velký, autem ho lze projet křížem krážem za jediný den. Hlavní město se jmenuje Thassos, místní ho nazývají také Limenas. Hlavní město představuje mnoho možností kulturního vyžití, turistických služeb a také noční zábavu. Velmi známé je také oblíbené tržiště Agora, antické divadlo, významný Apollónův chrám či Akropolis.

Ostrov, který má mnoho co nabídnout

Milovníci večerní zábavy si zde také přijdou na své. Na ostrově se nachází mnoho barů, taveren a restaurací, kde můžete ochutnat typické místní speciality. Trajektem se můžete vydat do Kavaly, což je řecké město na pevnině a prohlédnout si další část Řecka. Vzdálenost mezi Kavalou a Thassosem je pouhých 8 km.

Thassos a koupání

Na ostrově je nádherné koupání, čisté moře a písečné pláže. Na některých plážích nemusíte spoléhat na stín slunečníků, neboť se kolem nachází mnoho zelenině a stromů. Pokud dáváte přednost soukromí, pak vězte, že je zde mnoho opuštěných pláží a zákoutí, kde můžete být zcela sami. Většina pláží nabízí možnost zábavy v podobě vodních sport či animačních programů.

Mapa Řeckých ostrovů


Thassos
3.9 77.14%, 7 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy