Řecké ostrovy

Zajímavá místa Řecka

Řecké ostrovy jsou nejjižnější zemí na Balkáně (rozloha 131 957 km2), je rozdělené do 52 provincií a kromě Filipín a Indonésie není žádný jiný stát rozprostřený na tolika ostrovech. Žije tu více než 10 mil. obyvatel s obrovským počtem přistěhovalců – především z Albánie. Hlavním zdrojem příjmů je turistika a není se co divit, vzhledem k tomu, co každoročně nabízí. Z vlastní zkušenosti víme, že při návštěvách ostrovů není patrný ani vliv nedávné krize.

Během jediné návštěvy není možné spatřit všechny krásy, které tato země s bohatou historií a překrásnou přírodou, nabízí. Jsou nejkrásnější pláže oceněné i modrou vlajkou EU. Odpočinete si i díky pochoutkám místní středomořské kuchyně – ochutnat tady musíte med, červené i bílé víno, olivy, olivový olej, sýr feta nebo typický řecký salát.

Co navštívit na Řeckých ostrovech?

Akropole města Lindos – Rhodos

Svou cestu můžete začít tím, že si vychutnáte úchvatný rozhled z helénské Akropole města Lindos (nyní nad stejnojmennou vesnicí) na Rhodu. Stejnojmenný monument, který patří mezi 7 divů světa a je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCA, najdete v Aténách – hlavním městě Řecka, kolébky civilizace, kde se narodila většina antických filozofů.

Hora Olymp – pevnina

Z Olympské riviéry byste si měli zkusit výstup na legendami opředenou nejvyšší horu Olymp (vrcholky Skolio, Mytikas – 2 917 m.n.m. – a Stefani), kde budete moci mezi 1 700 rostlinných druhů obdivovat borovice, modříny, jedle, skalničky i rozličné druhy trav. Není divu, že tady sídlí řečtí bohové. Ve městě, jež dalo název sportovním hrám se dodnes zapaluje tzv, olympijský oheň určitě navštivte chrámy zasvěcené bohům Diovi a Heře. Nezapomeňte ani na místní stadion a zkuste si představit atmosféru, která tu panovala v r.776 př.n.l.

Sopka – Santorini

Výbuchem sopky na ostrově Santorini byla zničena zdejší starověká civilizace, kráter se zalil vodou a ostrov získal svůj půlměsícový tvar. Podle Platóna byla právě zde bájná Atlantida. Každopádně kromě černých skal, černého písku, ztuhlé lávy, tu najdete úrodnou půdu, vynikající bílé víno i bílé domky s modrými střechami odkud můžete pozorovat nejromantičtější západy slunce nad azurovým mořem. Což jsou nejčastěji zveřejňované typické fotografie, vábící na dovolenou do Řecka.

Samárie – Kréta

Projděte nejdelší soutěskou Evropy, Samarií na Krétě. Tam byste také neměli vynechat návštěvu nejpozoruhodnějšího mínójského paláce, jenž hýří po bravurní rekonstrukci barvami, nebo palmovou pláž Vai. Obdivujte elegantní benátskou architekturu a krásná muzea hlavního města Korfu – Kerkyry.

Zátoka Vassiliki – Lefkáda

Pro jednodenní výlet jsou ideálním cílem romantické pláže a akvamarínově zbarvená voda ostrova Antipaxi. V okolí Iónských ostrovů zkuste pozorovat mořské želvy – karety, podílejte se na jejich záchraně alespoň tím, že budete respektovat zdejší pravidla. Zasportujte si také v největším centru windsurfingu v Evropě, v úžasné zátoce Vassiliki chráněné strmými útesy na ostrově Lefkáda.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Zajímavá místa Řecka
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy