Řecké ostrovy

Zakynthos: nejkrásnější pláže

Pláže na Zakynthosu se dají dělit na písčité a kamenité stejně tak i podle směru na severo-východní, jiho-východní a jiho-západní. Pokud se podíváte na mapu ostrova bude Vám jasné proč je dělím jen na tyto tři strany. Které pláže na ostrově jsou ty nejkrásnější?

Severo-východních pláží, které stojí za zmínku je dle mého názoru celkem pět.

Východ a sever Zakynthosu

Nejvýše položená Makris Gialos, která je kamenitá a leží hned u silnice v průsmyku. Okolí není nijak závratné a nevidím důvod proč jet sem, když se můžete koupat jen o kousek vzdálené pláži Xigi (také kamenitá), která je jedna z nejhezčích na ostrově a dělí se na hlavní pláž kam se dostanete po schůdcích nebo levá část kam musíte sejít po stráni, a která je téměř bez lidí. Další pláže Tsilivi, Tragaki a Banana jsou všechny písčité a dost nudné. Všechny tyto pláže se vyznačují bouřlivějším mořem s většími vlnami. Pláž Makris Gialos a Xigi jsou hned za vysokým pohořím, takže po 17:00 je na nich už pouze stín.

Západní pláže

Pláže ve směru na západ mají naopak tu výhodu, že i v pozdních hodinách se můžete stále krásně slunit a opalovat. Jedná se o pláže Garakas, která je napůl písčitá a napůl kamenitá, leží u východního cípu ostrova za vesničkou Vasilikos a je nasměrována přímo na západ. Nedoporučuji se vydávat na pláž Dafni. Jedná se o nejpopulárnější místo mořských Karet, je zde proto mnoho líhní v písku. Na západním pobřeží jsou i dvě pláže nedaleko sebe, Porto Roxa a Porto Limnionas. Právě porto Limnionas je bezesporu nejkrásnějším místem pro potápění. Zátoka je bohužel velmi malá a je zde často mnoho přeplněno, proto doporučuji vyrazit k večeru či ráno. Na západě je i slavná pláž Navagio, která je v sezoně ovšem přecpaná turisty a bohužel je přístupná pouze z lodi.

Konečně jiho-východní pláže u letovisek Laganas a Kalamaki jsou bezesporu nejvhodnější pro rodiče s dětmi všeho věku. Malé klidné vlnky s pozvolným vstupem do moře a pěkným pískem jsou ideálním místě pro zabavení dětí. Pláž je navíc dobře přístupná. Sem tam se zde potulují psy, kteří ale nejsou nijak nebezpeční.

Pláže na ostrově Zakynthos


Zakynthos: nejkrásnější pláže
3.5 70%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy