Řecké ostrovy

Teplota moře: Zakynthos

Jaká je přibližně teplota moře na Zakynthosu v průběhu roku a jaké jsou aktuální teploty? Teplota vody aktuálně lze lehce odhadnout od teploty vzduchu nicméně přesně ji určit nelze protože na každé pláži je odlišná.

Z mé vlastní zkušenosti mohu napsat, že nejteplejší moře je v zátoce u pláže mezi Laganas a Kalamaki, kde je dlouhá písečná pláž a velmi pozvolný vstup do moře. Malé vlnky dávají dost příležitostí vodě k tomu aby se na slunci ohřála. V letních měsících červenci a srpnu je zde voda teplá jako kafe a celý den se dá vydržet plácáním se na mělčině. Podobně teplá voda je i u pláže Vasilikos v jiho-východním cípu Zakynthosu.

Naopak chladnější moře je u cleého západního pobřeží, které je převážně kamenité a je zde velký útes. Voda zde je chladnější protože dno rychle klesá do hloubky a jsou zde i větší vlny.

Obecně lze napsat, že moře u Zakynthosu je vhodné pro dovolenou u moře s koupáním od června do konce září. My jsme zde byli v prvním týdnu října a byl to velký risk a voda byla chladnější. Nedoporučoval bych návštěvu v květnu, kdy voda neměla dost času se vyhřát.

Měsíční průměry

Teploty [°C] leden únor březen duben květen červen črvnc srpen září říjen list. pros.
Moře 17 16 16 17 19 23 25 26 25 23 21 19

Teplota moře: Zakynthos
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Řecka
Řecké ostrovy